חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ילדים >> הפעלות / ימי הולדת >> עוגות יום הולדת >> סדרת ספרי קומיקס של יוצר הדרדסים

סדרת ספרי קומיקס של יוצר הדרדסים

סדרת ספרי קומיקס של יוצר הדרדסים – מעכשיו גם בעברית
'פיטי פיט' הינה סדרת קומיקס אירופאית פופולארית פרי עטו של אדי ריזאק, אחד מיוצרי הדרדסים, ובמאי העונה הראשונה של הסדרה הפופולארית. התרגום העברי הראשון ל'פיטי פיט' הושק לאחרונה בעברית בהוצאת 'בלום קומיקס'.

פיטי פיט הוא ילד מתוק הנחטף על ידי שודדי ים מרושעים והופך בעל כורחו לשודד ים טוב. לי בלום, האחראי על תרגום הסדרה מצרפתית, הוא יוצר קומיקס מוערך בפני עצמו אשר נודע בקרב חובבי הקומיקס הישראליים כיוצרו של 'בילי אייקרס' ספר הקומיקס האינטראקטיבי הראשון בעברית, המאפשר לקוראיו לבחור האם ומתי לדלג בין קצוות העלילה השונים, תוך יצירת סיפורים שונים בתכלית.

לי בלום החיפאי [28] השתחרר לפני מספר חודשים בדרגת סרן מחיל הים, והתקבל בזרועות פתוחות בתעשיית ההיי טק הישראלית. לי הוא אמנם מהנדס מחשבים בהכשרתו, אך אל תתנו לרקע האפרורי הזה להטעות אתכם – בלום הוא אחד מיוצרי הקומיקס הפוריים ביותר בישראל, ומקימה של הוצאת ספרי הקומיקס הראשונה בישראל. לי נחשף אל הקומיקס בגיל 6, אז התוודע לראשונה אל סדרות הקומיקס הבלגיות המשובחות, וכך הפך לאחד מהפריקים הגדולים ביותר של קומיקס בישראל.
ידו הזריזה, והדיאלוגים המתוחכמים והמצחיקים שלו קנו לו שם בקרב קהילת הקומיקס הישראלית הצנועה, המורכבת בעיקר מילדים גילאי 6 עד 15 – אך ניתן למצוא בין מעריציה הכבדים גם אבות וסבים שחצו כבר מזמן את גיל 40 וה-60.

הקומיקס זכה להערכה נמוכה לאורך השנים, אך מומחי חינוך רבים רואים בו כלי חינוכי ממדרגה ראשונה, ושלב חשוב בהנחלת קריאה בקרב ילדים. 'קריאה איננה פעולה טבעית עבור ילדים, והם מתחברים הרבה יותר לסיטואציות ויזואליות' אומר לי בלום. 'הקומיקס מספר סיפורים בעזרת תמונות וטקסט, אך מכיל חללים מרובים ביותר, בין פריים לפריים, או בתמונות ללא דיאלוג שיש בהן רק שפת גוף, דברים שמפעילים את דמיון הילדים בצורה מאד חזקה, וגורמים להם לרצות ללמוד ולקרוא במהירות הרבה ביותר'.

אדי ריזאק, אחד מצמד היוצרים של 'פיטי פיט', נפטר לפני מספר שנים, והשתייך בשנות ה-60 לחבורת היוצרים שהגו את הדרדסים. ריזאק הוא גם מי שביים את עשרת הפרקים הראשונים של הסדרה הטלוויזיונית של הדרדרסים שהפכה כידוע, להצלחה עולמית. לאורך השנים הואשמה הסדרה באנטישמיות, והיו שמצאו בה רמיזות אנטישמיות לכך שגרגמל הוא למעשה יהודי. ריזאק נישא לאישה יהודייה, ובנם, היהודי, ממשיך לקדם את יצירות אביו, וכמובן מכחיש מכל וכל את ההאשמות לאנטישמיות ומכנה אותן חסרות בסיס.

סדרת 'פיטי פיט' מטיפה לאהבת אדם, ועל אף שהיא עוסקת בעולמם המרושע של שודדי הים, היא מצליחה להעביר מסרים חינוכיים רבים, ונחשבת לאחת מסדרות הקומיקס המצליחות ביותר באירופה עד היום.

את הספר 'פיטי פיט' בהוצאת 'בלום קומיקס' ניתן להשיג בחנויות סטימצקי וצומת ספרים בכל רחבי הארץ.
מחיר: 64 ₪


  כתובת:   
  

          לחץ/י לקבלת מידע נוסף וליצירת קשר                         ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved