חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- נסיעה לחוויה רומית קדומה בעין יעל ירושלים

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


אופני שיווי משקל - איך זה עובד?

אם הילד סיים עם אופני הבימה והוא ילד גדול יותר, הגיע הזמן להתקדם לאופניים הבאות שיעזרו לשפר את היציבה ושיווי המשקל ויכינו אותו לרכיבה על אופניים ממש כמו הגדולים וללא עזרת ההורים, דבר זה חשוב ביותר במיוחד שמדובר על רכישת מיומנויות בגיל צעיר מאוד.

מה הם אופני שיווי משקל?

אופני שיווי משקל או בשמם הנוסף אופני איזון, הם אופניים דו גלגליים ללא פדלים אשר מלמדים את הילד לרכב עליהם. האופניים מתאימים לילדים קטנים בגילאי 18 חודשים ומעלה והם עוזרים להם לשמור על שיווי המשקל והיציבה בעת הרכיבה עליהם. באמצעות
אופני שיווי משקל ניתן לומדים הפעוטות לתרגל את הרכיבה על האופניים ללא עזרה של הוריהם ואף לבצע פעולות נוספות כמו קפיצה, גלישה ועוד. אופני השיווי משקל מתניידים כמו אופניים רגילים ואינם נתקעות במהלך הרכיבה על משטחים לא אחידים, וכך אפשר לסמוך עליהם בעת הרכיבה.

באילו גילאים רוכבים על אופני שיווי משקל?

הגיל שבו הילדים רוכבים על אופני שיווי משקל הוא לרוב בגיל שנה וחצי עד גיל חמש. כך שאם אתם רוצים לרכב על אופני שיווי משקל ואתם בגילאים האלה תוכלו לרכוב ללא כל בעיה. אך חשוב לדעת בטרם הרכיבה על אופני שיווי משקל, מומלץ להיות עם ניסיון ברכיבה על אופני הליכה אשר השימוש בהם הוא בין גיל שנה וחצי לשנתיים וחצי.

כיצד לומד הילד לרכב על אופני שיווי משקל?

כדי לדעת לרכב על אופני שיווי משקל, נעזרים הפעוטות בהתחלה בהוריהם. ההורים עוזרים להם לשמור על יציבות ושיווי משקל בעת הנסיעה כדי שלא יפלו ולאחר תרגול רב של הנושא לומדים לאט לאט הילדים לנסוע לבד ללא עזרת ההורים. לאחר הלמידה באופני שיווי המשקל לאחר תקופה מוכנה הילדים לעבור לאופניים רגילות כמו הגדולים. במהלך התרגול לומדים הילדים מיומנויות חדשות וחשובות שעוזרים להם במהלך החיים לא רק לרכיבה אלא גם לעצמם בתור ילדים.

היתרונות של אופני שיווי משקל

היתרונות של אופני שיווי משקל כוללים את היתרונות הבאים: ראשית, הם מעניקים רכיבה עצמאית בטרם המעבר לאופני הגדולים עם פדלים. שנית, הם עוזרים לילדים לשמור על שיווי משקל ויציבות תוך כדי הלמידה והרכיבה בהם. שלישית, האופניים במשקל קל ומאפשרים רכיבה לזמן ארוך ולמרחקים ארוכים. רביעית, האופניים בטיחותיות מאוד כולל על משטחים משופעים ולא אחידים ונעים ללא כל בעיה. חמישית, האופניים מתאימות לצרכי הילד ונותנים לו את כל ההגנה שהוא זקוק לה ואף מכינות אותו לשלב הבא של רכיבה על אופניים רגילים כמו שיש לגדולים דבר זה חשוב ביותר להתפתחות התקינה של הילד ולמעבר הדרגתי תוך כדי למידת מיומנות שונות. והדבר הכי חשוב שהודות לאופניים אלה אין צורך בגלגלי עזר, הילדים צוברים מספיק ניסיון על אופני שיווי המשקל כדי שיוכלו לעבור לשלב הבא.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved