חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ילדים >> לקראת לידה >> בגדי הריון >> מָר פָּרצוּפַר - חן מענית

מָר פָּרצוּפַר - חן מענית

מָר פָרצוּפַר: ספר חדש ומקסים המלמד ילדים כיצד להביע רגשות
'מָר פָּרצוּפַר' הוא ספר ילדים קסום ומלא הומור על ילד בשם עִנבָּר שלא יודע כיצד להביע את רגשותיו כיאות. הוא נתפש על ידי הסביבה כילד סבלני ונוח ואפילו אדיש, אך למעשה, מבפנים, רגשותיו מציפים אותו ולא נותנים לו מנוח.לעזרתו של ענבר מגיע יום אחד יצור מופלא בשם 'מָר פָּרצוּפַר', שמלמד אותו כיצד להביע את רגשותיו ואת אשר על ליבו.

'מָר פָרצוּפַר' הוא ספר מבדר, איכותי ומיוחד העוסק בנושא המטריד ילדים רבים: הבעת רגשות. מחבר הספר, חן מענית, בן קיבוץ הזורע, אשר שימש כגנן ומחנך לגיל הרך עת שהשתחרר מהצבא בקיבוצו, וכיום הוא עורך דין וכתב לענייני משפט בעיתון 'גלובס', אומר שהספר נכתב במקורו בהשראת החינוך הקיבוצי המשותף. לדבריו, מה שנתפס על ידי רבים כקשיחות וישירות של בני הקיבוץ לאורך הדורות – נובע למעשה מחוסר הלגיטימיות של הבעת רגשות לאורך שנים ארוכות בחינוך הקיבוצי.

אך לדבריו, המבוכה הנובעת מהצפה רגשית איננה נחלתם של בני הקיבוץ בלבד, וילדים רבים חווים קשיים רבים בכל הנוגע ללגיטימיות של הבעת הרגשות. איך להתמודד עם רגשות עצבות או עלבון? איך להביע שמחה, אושר וגם אהבה? מה מקובל ופחות מקובל? ומה מותר להגיד ובאיזו סיטואציה – אלה ההתלבטויות שבהן מתחבט ענבר, גיבור הסיפור 'מָר פָּרצוּפַר', ובהן מתחבטים ילדים וילדות בכל הגילאים.

מָר פָּרצוּפַר כתוב אמנם בעברית תקנית - אך עדכנית. הספר פונה לילדים בגיל הרך, לבני נוער ואף למבוגרים – כל אחד בשפתו – כשהוא מערב שפה תמימה עם קריצות הומור וציניות שרק קוראים בוגרים יבינו לעומקם. את הספר חיבר חן מענית, כתב לענייני משפט ב'גלובס', בעקבות עבודתו כגנן, עת השתחרר מהצבא, ולפני שניגש ללימודי המשפטים.

הספר מעוטר באיורים יפהיפיים ומבדרים פרי מכחולו של המאייר ניר קסוטו. 'מָר פָּרצוּפַר' הוא אחד מספרי הילדים המשובחים שיצאו בשנים האחרונות, בדומה לקלאסיקות, דוגמת 'דירה להשכיר' ו'איה פלוטו', שפתו מוקפדת, החרוזים בו יושבים במקצב דינאמי ומדויק והוא מלא דמיון.

מָר פּרצוּפַר הוא ספרו הראשון של חן מענית, ויוצא כעת על ידי הוצאת 'אוריון' את הספר ניתן להשיג ברשתות סטימצקי וצומת ספרים.

מחיר: 42 שקל בלבד.


  כתובת:   
  

          לחץ/י לקבלת מידע נוסף וליצירת קשר                         ילדים





עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved