חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ילדים >> בילוי / פנאי >> פעילות משפחתית >> 3 ספרי קרטון לפעוטות

3 ספרי קרטון לפעוטות

חדש בהוצאת הקיבוץ המאוחד – 3 ספרי קרטון לפעוטות, ובהן לקט מעולה של יצירות קלאסיות שנכתבו לקטנים, מוגשים בלוויית איורים צבעונים שאוירו על ידי טובי המאיירים לפעוטות.

הדובון בלע סבון
מאת: אנדה אמיר פינקרפלד
איורים: יוסי אבולעפיה

אנדה אמיר פינקרפלד 1981-1902
כלת פרס ביאליק וכלת פרס ישראל לשירה, נולדה בפולין, שם למדה מיקרוביולוגיה ופרסמה את ספר שיריה הראשון בפולנית. עם עלייתה ארצה עברה בהדרגה לכתוב בעברית. אחרי מלחמת העולם השנייה טיפלה בילדים ניצולי שואה ועם קום המדינה הייתה בין מקימי המחלקה להנצחת החייל ועסקה באסוף עיזבונות ספרותיים של הנופלים.

אנדה אמיר כתבה שירה למבוגרים ושירים לקטנים שהתחבבו על דורות של הורים וילדים. מספריה לילדים: סחרחורת הפלא; אני שר מאושר; חרוזים עליזים; כוכבים בדלי ועוד. לאסופה הקטנה 'הדובון בלע סבון' נבחרו במיוחד שירים הלקוחים מעולמם של הקטנים ומדברים אל ליבם גם היום.

בין שירי הספר: הבובה חולה; תפרו לקוף; הקיפוד; מתחת לארון; יום הולדת לדובדובה, על ראש החרמון ועוד.

יוסי אבולעפיה אייר את השירים בקו קליל, מלא חום ואמפטיה. השילוב בין מגע מכחולו העדין, הצבעוני והעכשווי לשירי המשוררת מזמן לקוראים הקטנים ולהוריהם ספר קלאסי יפהפה שיגרום עונג לכול קורא.

הודי חמודי
משה דפנא
איורים: מיכל אפרת

משה דפנא 1963-1884 נולד ברוסיה. עלה ארצה בשנת 1906. משורר ומחנך ישראלי. עסק שנים רבות בהוראה ושימש בתפקידי הוראה וניהול במערכת החינוך. היה ממייסדי המדרשה למורים למוסיקה ומרצה בה. החל לכתוב שירים בעת לימודיו בסמינר למורים.

מבין ספריו: אנייה קטנה; הודי חמודי; בנאות דשא ועוד. שירו הידוע ביותר הוא 'הודי חמודי' [ הנקרא גם - למה?] שנכתב על נכדו אהוד, בנו של המשורר אביטל דפנא. רס'ן אהוד דפנא נהרג שנים רבות אחר כך במלחמת יום הכיפורים, ועל לחימתו הוענק לו עיטור העוז. השיר הולחן עם כתיבתו על ידי נחום נרדי והושר במקור בפיה של הזמרת אסתר גמליאלית, והיה אחד השירים הידועים ואהובים על כל ילדי ישראל.

השיר הודי חמודי שראה אור בעבר בתוך ספר שירים לילדים, בו נכללו שירים של משה דפנא ובנו המשורר אביטל דפנא, וממנו אף נגזר שם הקובץ, מופיע בספר זה כיצירה אחת המלווה באיוריה של מיכל אפרת, המאיירת הוותיקה והמוכשרת מקיבוץ גבעת חיים שאיוריה מלווים ספרי פעוטות רבים-רבים.

האוטו שלנו גדול וירוק
פניה ברגשטיין
איורים: גיל-לי אלון קוריאל

פניה ברגשטיין 1950-1908 המשוררת פניה נולדה בעיר שצ'וצ'ין שבבלארוס [כיום פולין]. כבר בגיל 18 החלה לפרסם שירים ורשימות. בשנת 1930 עלתה לארץ עם בן זוגה והשניים התיישבו בקיבוץ גבת, שם גם נולד בנה היחיד גרשון.

בשנת תש'ה יצא לאור ספרה 'בוא אלי פרפר נחמד' שהפך לקלאסיקה ושיריו, כמו שירי ספרים נוספים שלה: ניסע אל השדה; חרוזים אדומים ועוד, מדוקלמים ומושרים על ידי ילדים והורים בטבעיות והנאה כאילו נכתבו למענם היום.

הוצאת הקיבוץ המאוחד שוקדת לאורך השנים על הוצאת שיריה של פניה בעיצוב ובאיור המותאמים להווה. הספר 'האוטו שלנו גדול וירוק', הוא המשך משמח לספריה הקודמים של פניה, שראו אור גם הם במתכונת זו כמו: 'בוא אלי פרפר נחמד'; 'ויהי ערב' ו'רצתי, רצתי ונפלתי'.

את איורי הספר 'האוטו שלנו גדול וירוק' ציירה המאיירת גיל-לי אלון קוריאל [שאיירה גם את הספר הקודם - 'רצתי, רצתי ונפלתי']. הגישה הרעננה של גיל-לי, הצבעוניות המתפרצת, החמימות והאהבה לקטנים המאפיינת את איוריה, מוסיפים רובד נוסף לשירים והופכים גם אסופה זו משירי פניה לספר מתוק שישמח לב כל הורה וילד.


  כתובת:   בהוצאת הקיבוץ המאוחד
  

          לחץ/י לקבלת מידע נוסף וליצירת קשר                         ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved