חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ילדים >> בילוי / פנאי >> פעילות משפחתית >> המסע של לופיו / עמית ויסברגר

המסע של לופיו / עמית ויסברגר

ללוּפּיוֹ - סוס עבודה צעיר שגדל בחווה קטנה במחוז 'יוּרה' השליו והירוק, אי שם על גבול שוויץ-צרפת – יש משימה מיוחדת. הוא נרכש כדי למשוך את 'העגלה לשלום' מצרפת לירושלים, היכן שלפי השמועה נערכת מלחמה שסופה לא נראה. ב'עגלה לשלום' גרים עמית הישראלי, אשתו אוֹד ובתם התינוקת – אֵנֵבֶּל.

לוּפּיוֹ ו'בני לווייתו' עוברים תשע מדינות, חוצים נופים שונים ומרתקים ופוגשים אנשים ובעלי חיים. כל יום מביא עמו רגעי אושר וחסד או סכנות ומכשולים. 'יוֹם עֵסָל - יוֹם בַּסָל' נוהג עמית לומר על חיי הנדודים ולוּפּיוֹ מתרגם זאת לסוסית: יוֹם תִּלְתַּן - יוֹם סִרְפָּד'. בהומור, רגישות וכנוּת מספר לוּפּיוֹ את סיפורו, שהוא הסיפור האמיתי על המסע שערכו אוֹד, אנבל ועמית ב'עגלה לשלום' מצרפת לירושלים.

המסע שערך כמעט שנתיים עורר הדים רבים בארצות דרכן עברו בני המשפחה בעגלה לשלום, והם זכו לסיקור נרחב בעיתונות ובטלוויזיה. גם בבואם ארצה, באוניה מיוון, לאחר ששלטונות תורכיה אסרו עליהם להיכנס לארצם, רואיינו בני המשפחה לטלוויזיה ולעיתונות. מסעם הושלם עם הגיעם לירושלים, לאחר שחצו את שטחי ישראל ושטחי הרשות הפלסטינאית – מנסים להביא בדרכם המיוחדת את התקווה לשלום.

הסופר בחר לספר את סיפור המסע המופלא והקשה שעברו בני המשפחה דרך עיניו הבוחנות והתמימות של לופיו הסוס. דרך זאת אפשרה לו לספר סיפור מרתק ומלא הומור ואף לסייע לקורא הצעיר להבין דברים שאפילו פוליטיקאים לא יצליחו להסביר טוב יותר.

עמית ויסברגר – סופר ומוסיקאי – נולד בירושלים בשנת 1975. הרבה לנסוע ולטייל בעולם. מתגורר לסירוגין בצרפת ובישראל. בשנת 2003 יצא עם משפחתו למסע ב'עגלה לשלום' מצרפת לירושלים. נשוי לאוֹד, אב לאנבל ולנועם. ספרו הראשון לילדים 'המסע של נינה' ראה אור בהוצאת כנרת. כותב בקביעות בירחון לילדים 'עיניים'.


  כתובת:   
  

          לחץ/י לקבלת מידע נוסף וליצירת קשר                         ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved