חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- נסיעה לחוויה רומית קדומה בעין יעל ירושלים

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ילדים >> לקראת לידה >> הדרכת הורים >> להעיף את החרדה בזבנג

להעיף את החרדה בזבנג

טיפול בחרדה

למי מתאים טיפול קצר מועד בחרדה? כאשר אנשים סובלים מחרדה ומחפשים טיפול, הם יכולים לעמוד מול מגוון
אפשרויות רחב מבלי לדעת כיצד כל טיפול מסייע ובמה לבחור. טיפול פסיכולוגי בחרדה יכול להיות טיפול קצר מועד. כמו כן, קיימים טיפולים דינאמיים - אלו טיפולים ארוכים יותר המבוצעים גם הם על ידי פסיכולוג ובמסגרתם נעשה ברור איטי וממושך של מקורות הסבל הנפשי של המטופל.

אפשרות נוספת היא טיפולים תרופתיים מסוגים שונים הניתנים על ידי פסיכיאטר, ברם, אז המטופל נשאר תלוי בטיפול התרופתי ולכן נאלץ לעיתים ליטול אותו זמן רב. קיימים מקרים בהם החרדה אינה ברמה מציפה לחלוטין והמטופל רוצה ויכול לעבוד עליה במסגרת פסיכולוגית אינטנסיבית, אשר תסייע לו בזמן קצר.

הטיפול המתאים במקרה זה הוא קצר מועד ששמו הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. הטיפול מתבצע על ידי פסיכולוג ונמשך כ - 6 עד 12 פגישות בלבד, ובסיומו המטופל אמור להיות מסוגל להתמודד היטב עם החרדה ולחוש הקלה בעוצמה ובתדירות
הסימפטומים. ד'ר אילן טל יצר שכלל את הטיפול כך שגם תוך ששה מפגשים הוא והמטופל מצליחים לחסל את בעיות החרדה. אקטואלי במיוחד בתקופת החורף, המלחמה, המיתון והבחינות.

איך עובד טיפול פסיכולוגי בחרדה? זה אומנם מפתיע כי ניתן לחוש שיפור בזמן כה קצר, אך השיטה של הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי עובדת, ובמקרים רבים בהם מטופל פונה לקבלת טיפול פסיכולוגי בחרדה - קיימת הקלה כבר אחרי מפגשים ספורים בלבד. הבסיס לטיפול זה הוא ההבנה כי קיים הבדל משמעותי בין ברור פסיכולוגי ארוך ומקיף ובין טיפול ממוקד בסימפטומים. הטיפול הארוך והמקיף מאפשר הבנה רחבה של הגורמים שהביאו את המטופל להרגיש מה שהוא מרגיש, ברם טיפול זה אינו מביא להקלה מהירה אלא דווקא להקלה איטית אשר נרכשת לאורך זמן עם התהדקות הקשר הטיפולי.

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי עוסק בברור של התנהגויות ומחשבות אשר תורמות להופעת חרדה ומחמירות אותה. בטיפול לומד המטופל להשתמש בטכניקות ספציפיות אשר מסייעות לנטרל את ההתעסקות הבלתי פוסקת בחרדה. לימוד מהיר של הטכניקות ויישומן המיידי הוא זה שמביא להקלה מהירה בסימני החרדה, וההקלה אינה תלויה בקשר הרגשי הנוצר בין המטפל למטופל אלא עד כמה משקיע המטופל זמן ביישום הטכניקות אותן הוא לומד.מכיוון שהטיפול הקוגניטיבי התנהגותי כולל שיעורי בית כתובים וניהול יומני מחשבות והתנהגות, נהוג לערוך את הטיפול בכתב. היתרון הוא שהמחברת בה נכתב הטיפול נשארת בידי המטופל והוא יוכל לשוב ולעיין בה בכל זמן בעתיד.

אבחון חרדה והתאמת טיפול - טיפול פסיכולוגי בחרדה הנו אחת הדרכים לסייע למי שסובל ממנה, אך כאמור, קיימות שיטות נוספות ועל כן קיימת חשיבות רבה לתהליך האבחון והתאמת השיטה הטובה ביותר עבור כל מטופל. אנו ממליצים כי האבחון והטיפול יתבצעו באופן דיסקרטי תחת המטריה של מרכז רב מקצועי, בו צוות הכולל אנשי מקצוע מתחומים שונים. כך נשמרת האפשרות לסייע למטופל בדרך המתאימה ביותר עבורו, בין אם באמצעות טיפול פסיכולוגי בחרדה, טיפול פסיכיאטרי או באמצעות כל דרך אחרת.

ד'ר אילן טל, מומחה בפסיכיאטריה ובעל מרכז המומחים הקליני-משפטי 'מרכז ד'ר טל' לייעוץ וחוות דעת בתחום בריאות הנפש.  כתובת:   
  

          לחץ/י לקבלת מידע נוסף וליצירת קשר                         ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved