חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


כן בבית ספרינו

האולפניאדה המתמטית השלישית של מכללה ירושלים יצאה לדרך בהרשמת שיא של 56 בתי ספר וכ1200 מתמודדות. המשתתפות באליפות המתמטית נדרשו להתמודד בשלב זה עם שאלון מאתגר אך ידידותי הכולל 20 שאלות הבודקות מגוון של מיומנויות חשיבה: חזותית, אנאליטית, לוגית וכמותית.

לאחר סיום השלב הראשון הבוקר, סיפרה שני גדעוני תלמידת יב' באולפנת צביה ירושלים ש'השאלון היה ממש חביב, כי זה לא תרגילים עם חוק מסוים שפשוט הולכים לפיו, אלא כל פעם מפעילים את הראש מחדש, כל פעם חושבים בצורה אחרת. שני הוסיפה ואמרה שהיא לא חושבת שמתמטיקה זה תחום גברי, נשים יכולות להצליח במתמטיקה וזה לא קשור למגדר.
עילית כהן תלמידת כתה יא' סיפרה שהשאלון היה סביר ושחלק מהשאלות היו קלות וחלקן קשות, לדבריה גם מגניבים יכולים לאהוב מתמטיקה, למרות שבפועל רובם הם חנונים כי החומר קשה.
מארגני האולפניאדה- ראש החוג למתמטיקה במכללה ירושלים ד'ר זיוה דויטש ועורך מגזין שעשועי המתמטיקה 'אלף אפס' מר עקיבא קדרי הבהירו שיזמו את האולפניאדה גם כדי לנפץ את המיתוס שמתמטיקה היא לגברים ולגאונים בלבד, דויטש הדגישה שהפסטיבל המתמטי הזה דווקא לנשים ואילו קדרי הזכיר שמדובר באליפות המתמטית הפופולארית בישראל הכוללת משתתפות רבות במגוון של רמות. ואכן למרות שיבושי השביתה לא פסה הרוח התחרותית מקרב התלמידות.

האולפניאדה המתמטית הינה תחרות בפתרון בעיות באמצעות חשיבה מתמטית המיועדת לתלמידות אולפנות ולבנות השרות הלאומי, ומתקיימת זו השנה השלישית ברציפות. התחרות הינה אישית ומוסדית ופתוחה לתלמידות החל בכיתה ט'. קרוב ל- 1200 תלמידות מכ- 56 אולפנות, תיכונים ובנות השרות הלאומי נרשמו לתחרות.

התחרות מתקיימת ברוח היצירתיות המאפיינת את החוג למתמטיקה במכללה ירושלים, בית היוצר של כתב העת 'אלף אפס', שתלמידותיו לא רק לומדות מתמטיקה גבוהה, אלא שותפות ביצירה ובעשייה חינוכית. התחרות מתקיימת בחסות ובברכה של האגף להכשרת עובדי הוראה, האגף לחינוך דתי והפיקוח על הוראת המתמטיקה במשרד החינוך.

מתמטיקה היא תחום שמוצג בדרך כלל כאימת התלמידים, המיתוסים השונים שאופפים מקצוע זה, מונעים לעיתים מהתלמיד הממוצע לראות את היופי וההרמוניה המייחדים את התחום. בתקופה זו שבה האמונים על תחום החינוך מחפשים דרכים שונות לקדם מצוינות ולהפיח רוח חיה בתחומי הלימוד השונים, מרתק הניסיון שנרקם בחוג למתמטיקה במכללה ירושלים להאהיב, לקרב ולהציג מתמטיקה בדרך קצת שונה.

החידות בתחרות בוחנות את ההיגיון ומבוססות בעיקר על חשיבה ולא על הידע המתמטי שנצבר במהלך התיכון. לפי עקרון זה נוסחו שאלוני השלבים השונים: חפים כמעט מנוסחאות מתמטיות, אך מרובים בטעימות של נושאים מתחום המתמטיקה העל תיכונית.
מתמטיקה, ובמיוחד מתמטיקה גבוהה נתפשת כתחום גברי, ומועטות הבנות המשתתפות באולימפיאדות מתמטיות ברחבי העולם, האולפניאדה הינה חגיגת מתמטיקה נשית שזכתה לפופולאריות נדירה בהיקף השתתפות חריג.
אולימפיאדות מתמטיות הן בדרך כלל תחרויות אליטיסטיות, שבהן משתתף האחוזון הגבוה של מצטיינים במתמטיקה. האולפניאדה המתמטית, בנויה בצורה מדורגת ונותנת הזדמנות לאוהדות מתמטיקה רבות להשתתף בה. עם זאת יצוין שהתחרות מורכבת משאלונים ראויים, שעברו תחת שבט ביקורתם של מתמטיקאים מן השורה הראשונה.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved