חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מחשב לכל ילד, כי לכולם מגיע

מחשב לכל ילד במיזם משותף עם הביטוח הלאומי, משרד החינוך והמרכז לטכנולוגיה חינוכית, ממשיכים בתנופה לצמצום הפערים הדיגטלים בחינוך, ומעניקים 230 ערכות מחשב לילדים עיוורים ולקויי ראיה המותאמות לצרכיהם: צגי ברייל, סורקי פיענוח, קוראי מסך באמצעות קול.

מחשב לכל ילד , במיזם משותף עם הביטוח הלאומי, משרד החינוך והמרכז לטכנולוגיה חינוכית [מט'ח]מעניק בימים אלה, ערכות מחשב ל- 230 תלמידים עיוורים ולקויי ראייה ברחבי הארץ. זהו עוד צעד חשוב בצימצום הפער הדיגיטלי בחינוך ילדים בישראל.
התלמידים, אותרו ע'י משרד החינוך והומלצו כמתאימים להשתתף בתוכנית. הפרויקט מתוכנן לענות על מלוא הצרכים של התלמידים לקויי הראייה בישראל, הידועים בעת זו. התלמידים משתייכים לכל מגזרי האוכלוסייה מתגוררים ב90 ישובים ברחבי הארץ ולומדים ב-179 בתי ספר.
הציוד המיוחד נרכש על פי המלצות מומחים לטכנולוגיה מסייעת, וכולל בין היתר מחשבים ניידים, תוכנות הגדלה, צגי ברייל, קוראי מסך להפעלת המחשב באמצעות קול, מצלמות לצילום הלוח או הספר והעברת התמונה למסך המחשב וסורקים לפענוח. מחירה של מערכת נאמד בכ- 20,000 עד 30,000 שקל.
מנכ'לית מחשב לכל ילד, אורלי תמיר מסבירה: מזה כחמש שנים שאנו מעניקים ערכות מחשב מותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים. השנה, הרבה בזכות שותפינו הנאמנים - המוסד לביטוח לאומי , משרד החינוך ומט'ח הצלחנו להרחיב את הפעילות גם לעיוורים ולקויי ראייה. המיזם המשותף מהווה עוד צעד חשוב בצמצום הפער הדיגיטלי בחינוך ילדים. שימוש במחשב ובטכנולוגיות מסייעות יחזק את עצמאותם של תלמידים אלה ,יאפשר להם לעקוף את המוגבלות הפיזית ויסייע להשתלבותם בלימודים ובפעילות חברתית.
רקע: בישראל יש כ-2500 תלמידים לקויי ראיה או עיוורים. מטרת המיזם המיוחד הזה, להעניק מחשבים וטכנולוגיה מסייעת, מותאמים אישית לכל תלמיד עיוור או לקוי ראיה הזקוק לכך. ערכת המחשב כוללת גם הדרכה בהפעלת המחשבים והעזרים המיוחדים, מתן כלים להורים לסייע לילדיהם בהפעלת התוכנות ותמיכה בצוותים מסייעים להטמעת השימוש בערכה.
במהלך שנת 2012 העניק מחשב לכל ילד ערכות מחשב ל - 6990 משפחות ב - 108 רשויות בכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. עד היום העניק 'מחשב לכל ילד' ערכות מחשב ל- 53,234 משפחות לשימושם של כרבע מליון ילדים והורים .
אודות פרויקט מחשב לכל ילד
פרויקט מחשב לכל ילד מיסודו של המפעל הלאומי לפיתוח חברתי [ע'ר] הוקם בשנת 1996 ע'י אנשי עסקים מובילים בארץ וקיבל את חסותה של ממשלת ישראל. במסגרת הפרויקט מוענקות מידי שנה אלפי ערכות מחשב לבתי המשפחות הכוללות מחשב חדש וחדיש, הדרכה בת 45 שעות, תוכנות ולומדות, חיבור לאינטרנט, מוקד טלפוני לסיוע טכני ואחריות בבית המשפחה למשך שלוש שנים. התורמים המרכזיים של הפרויקט הינם: מיקרוסופט ישראל, שתורמת את כל תוכנות המחשבים לפרויקט משנת 1996 וקרן אדמונד ג'יי ספרא התומכת בפעילות בעקביות ובנדיבות רבה. יו'ר הפרויקט הוא הפרופ' אריה סקופ.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved