חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


החופש הגדול נגמר, שנת לימודים חדשה נפתחת

החופש הגדול מגיע לסיומו, ההורים והילדים נמרצים בהכנות לקראת היום הראשון ללימודים, ילקוט חדש, קלמר חדיש ויומן פופולארי של סלב מהשורה הראשונה.

המון סקרנות והתרגשות לקראת הבאות. יחד עם זאת במודע או שלא במודע גם חששות, כיצד תתחיל השנה, איך הילד שלך יסתדר? האם המורה החדשה תדע מהם צרכיו? האם יצליח לדלג על המשוכות החדשות העומדות בפניו? תכנית הלימודים השנה תהווה אתגר או שתהיה תסכול מתמשך? ומה יהיה בהיבט החברתי?
שאלות אלה ואחרות מתרוצצות בראשו של כל הורה אחראי, אך לרוב הן נשארות בגדר מחשבה שמוטב אולי להדחיק ולהרחיק באמירת היהיה בסדר הידועה והמוכרת.
כדי להיות מוכנים באמת לא די ברכישת ילקוט מהמם וטושים נוצצים.
כדי להתכונן יש להכיר ולדעת בדיוק מרבי היכן הילד עלול להיפגש עם קושי, מה יהווה עבורו אתגר ומה יגרום לאכזבה מתמשכת ומדכאת כל רצון להמשיך ולהשקיע.
הורים מודעים ואחראים רוצים לסייע ולתמוך, להיות מעורבים בתהליכים אותם עובר וחווה הילד שלהם. וכדי לעשות זאת נכון הם צריכים לדעת בדיוק מהיכן נובע הקושי. מהן החוזקות של הילד איתן יוכל לעקוף את קשייו.
הסיבות לקשיי למידה בין אם הם בולטות  לעין ובין אם הן סמויות, רבות ומגוונות .
כגון:חולשה בזכרון לטווח ארוך, קושי באינטגרציה החושית, קשיים בהבחנה חזותית או בחשיבה מופשטת. מהירות תגובה איטית, בעיות שפה, שיום ותחביר ועוד. הרשימה ארוכה ומסתעפת.
כאשר ההורים מודעים לקשיים מחד וליכולות ולנטיות הטבעיות של הילד מאידך קל להם להנחות ולנווט את הילד ואת צוות המורים. חשוב כל כך להעניק לילד חוויות הצלחה ותחושת בטחון בכל הקשור לתהליכי ההתפתחות והלמידה. בסיס איתן הינו ערובה להצלחה בהמשך.
הדרך הקצרה והבדוקה ביותר למיפוי היכולות של הילד מבלי שיעמוד למבחן ויאלץ לייצג את עצמו ומבלי לתייג אותו בשמות ולהעניק לו תסמונות שאינן בהכרח רלוונטיות, היא באמצעות האבחון הביומטרי בטביעות באצבעות. 
מיפוי ואבחון ביומטרי מבוסס על הקשר בין הקורטקס [קליפת המוח] וטביעות האצבעות. שנוצרו בשלב העוברי מאותה שלוחה תאית.
טביעות האצבעות הן המוניטור של המוח. המידע המתקבל מאפשר לכם הורים יקרים להכיר את הילד באופן האובייקטיבי ביותר ולהיות מוכנים באמת לשנת הלימודים הקרבה ובאה.

נכתב על ידי ריבה אלקלעי - מנהלת המכון הביומטרי כף ידע

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved