חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


עצות לחופשת הקיץ לילדים - לשימוש נבון וזהיר באינטרנט

בעקבות הגשת כתב אישום נגד הפדופיל שפעל ברשת יוצאת עמותת אשנב בקריאה להורים ולילדים לנקוט משנה זהירות בעת הגלישה. לדברי ברוך הינוך, יו'ר עמותת אשנב, על כל המשתמשים ברשתות החברתיות לנקוט משנה זהירות בכל תקשורת עם אדם זר שאינו מוכר.
לדבריו: עלינו לזכור כי לא תמיד חזות האדם המוצגת בפנינו היא האמת וכי קיימים אנשים רבים ברשת המסווים את זהותם ומתחזים לאחרים. מתנדבי עמותת אשנב עוברים בבתי הספר ומעבירים הדרכות לשימוש נבון ברשת תוך התמקדות בעשרת הדיברות, המהוות סדרת כללי אצבע לשימוש נבון ברשת.
בנוסף לכך הוסיף הינוך כי בימים אלו בהם ילדים רבים ייצאו לחופשת הקיץ ויבלו זמן ניכר מול המחשב, חשוב כי ההורים יהיו שותפים לפעילותם ויצרו עימם קשר אמיתי וכנה במסגרתו יוכלו לוודא כי ילדיהם אינם חשופים להטרדות ברשת.
עוד קרא הינוך להורים ולילדים לפנות לעמותת אשנב בכל שאלה או במקרים של הטרדה ברשת באמצעות סרגל המצוקה או באמצעות פניה ישירה לעמותה.
בהמשך - 10 הדיברות לשימוש נבון ברשת.

מצ'ב 10 הדיברות של אשנב לשימוש נבון ברשת:
עצות לילדים לשימוש נבון וזהיר באינטרנט

האינטרנט נהדר לילדים. יש בו משחקים מגניבים, פעילויות ומידע מועיל לילדים בלימודים. השתמשו באינטרנט ועם העצות להלן תיהנו מחוויית גלישה כייפית ובטוחה תוך הימנעות מהסכנות באינטרנט.

1. אי אפשר לדעת אם באמת נמצא מולנו חבר ברשת , או מתחזה מסוכן לנו, לכן לא ניתן שמנו, כתובתנו, טלפון או סלולרי שלנו, שם בית ספרנו או סיסמה לאנשים שאנו לא מכירים.

2. נבחר בצ'אט כינוי שאינו מאפשר זיהוי מין, שם משפחה, כתובת, טלפון.

3. בצ'אט לא נקבל קבצים ממי שאיננו בוטחים בו 100 אחוז היות והם יכולים להכיל וירוסים.

4. ניזהר מצ'אט בחדר פרטי, שם מעצם היותנו לבדנו, בלי נוכחות וירטואלית של משתתפים אחרים, קל יותר לפתותנו למסור פרטים אישיים, להטרידנו וכו'. בדיוק כשם שלא נפתח את הדלת לאדם זר כשאנו לבדנו בבית, כך גם לא נפתח את הדלת הוירטואלית כשלא מזהים את המבקרים. ניכנס רק לחדרי צ'אט שיש בהם מנהל.

5. ניזהר מזרים, לא נקבע פגישות אמיתיות עם אנשים זרים שפגשנו באינטרנט, בעיקר לא עם מישהו שמציע לנו לבוא לפגישה לבד. לא נסכים לקבל מתנות מזרים שפגשנו בצ'אט. נימנע מפגישה עם מישהו שרוצה לבוא לביתנו למסור משהו, ובכל מקרה תמיד נספר להורים, או למבוגר, על כל קשר שיצרנו ברשת, בעיקר כזה שמעורר חשד כלשהו.

6. לא ניפגש עם חבר/היכרות וירטואלית מהרשת, ביחידות, ללא ליווי מבוגר, בבית, או בבית של חבר, שלא במקומות ציבוריים הומי אדם, ולא בשעה מאוחרת, לאחר החשיכה. בשניה שאנו מרגישים בהתנהגות חשודה- נסתלק מהמקום ונתקשר להורים או לחברים שעשויים להימצא בסמוך. נספר להורים על כל קשר שיצרנו עם זרים בצ'אט, ועל כל הצעה לפגישה שהועלתה בפנינו.

7. לא נקנה ולא נזמין דברים באינטרנט ללא הסכמת הורינו.

8. לא נשלח תמונתנו או כל דבר אחר באינטרנט ללא אישור ההורים לרשתות חברתיות ואתרים כמו פייסבוק, יוטיוב ואחרים. לא נקבל דואר אלקטרוני או נפתח קבצים מאנשים שאיננו מכירים או בוטחים בהם מחשש שהם מכילים וירוס או הודעות פוגעניות.

9. לא נשתמש בשפה גסה באינטרנט ולא נשלח הודעות לא נעימות, מטרידות, של אלימות מילולית, של איומים, של הכפשת האחר והעלבתו.

10. לא נחדור למחשב אחר, לא נשבש פעולתו של מחשב אחר, לא נעתיק תוכנות ללא אישור, שכן אלו הן עבירות על החוק.

אודות עמותת 'אשנב'
עמותת אשנב – אנשים למען שימוש נבון באינטרנט, הינה עמותה התנדבותית שהוקמה בשנת 1999 להנצחתו של החייל ערן אדרת ז'ל, שלרשת היה תפקיד במותו.
העמותה, פועלת למען קידום מודעות הציבור הרחב: ההורים, הילדים ובני הנוער להשפעות החיוביות והשליליות של השימוש ברשת האינטרנט והרשתות החברתיות השונות על החברה וטיפוח שימוש מושכל ונבון בה.
העמותה מפעילה מערך מתנדבים בפריסה ארצית ובמהלך השנים האחרונות הודרכו למעלה מ- 80,000 תלמידים והורים ברחבי הארץ, תוך שיתוף פעולה עם צה'ל, משרד החינוך ועוד. העמותה שותפה למיזמים רבים העוסקים בשימוש נבון ברשת, עורכת כנסים בתחומים רבים ומגוונים של שימוש נבון , ולאחרונה השיקה במסגרת כנס שהתקיים בכנסת, את השדולה למען שימוש נבון ברשת בראשותו של ח'כ בילסקי ואת 'סרגל המצוקה של אשנב'


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved