חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


כיצד לעבור את חג פורים בשלום

להורים המסתערים על חנויות הצעצועים והתחפושות צרור עצות כיצד לשמור על ילדיהם ולעבור את חג הפורים בשלום.
'לא משנה אם הילדה תתחפש לנסיכה, לדורה או לפיה מהאגדות, או שהילד יתחפש לבוב הבנאי, ספיידרמן, או נינג'ה חשוב לרכוש את התחפושות במקומות מסודרים ולבדוק כי התחפושות מאושרות ע'י מכון התקנים', מסבירה דפנה בלזר, הגננת הראשית גן ירוק בטבע בקרית אונו.

'כאשר רוכשים תחפושות חשוב לבדוק בתווית שעל גבי התחפושות את פרטי הצרכן וכי יש הוראות ברורות כיצד יש ללבוש את התחפושת. במידה ואין כלל תווית יכול להיות שמדובר בתחפושת מבד דליק וזול, מה שמסכן את הילד. כמו כן', מוסיפה בלזר, 'חשוב כי תחפושות מניילון ילבשו, אם בכלל, בזהירות יתרה על מנת למנוע תקלות כמו דליקות'.
דבר חשוב נוסף הוא צעצועי ואביזרי תחפושות, אקדח, חרב או כל צעצוע אחר- חשוב שיגיעו עם הוראות ברורות בעברית או אנגלית, ונדרש להסביר לילד בדיוק כיצד יש להשתמש בהם.מומלץ להימנע לחלוטין ממשחק באביזרי נפץ [נפצים, חזיזים, אקדחי פיקות וכו'] ובגילאי ביה'ס, אם כבר, כן משחקים – רק באזור פתוח, לא בקרבת ילדים אחרים ובהשגחת מבוגר אחראי.לגבי איפור- חשוב כי האיפור יהיה מאיכות טובה. גם הם חשוב כי יהיו היפו אלרגי, למניעת פריחות, ובעלי אישור של מכון התקנים או משרד הבריאות.
מתארת דפנה בלזר: 'ישנן חנויות בהן ניתן למצוא הרבה פעמים ערכות איפור מאיכות ירודה, ומחומרים שיכולים להיות לא בריאים לילדים. חשוב לזכור כי האיפור נמצא על פניו וגופו של הילד שעות ארוכות ולכן עדיף להשקיע ולרכוש ערכת איפור באיכות טובה. הדבר ימנע התפרצות של אלרגיות ופריחה מיותרים.'אם לא רוצים לרכוש ערכות איפור, ניתן ורצוי להשתמש באיפור של אמא. רק להקפיד להשתמש בספוגיות איפור נקיות ולמרוח את הפנים לפני האיפור בקרם לחות על בסיס מים. בתום השימוש יש להסיר את האיפור במסיר איפור עדין לעור רגיש' ממליצה דפנה בלזר הגננת הראשית של גן ירוק בטבע.
בעניין משלוחי המנות אומרת הגננת דפנה בלזר עדיף להימנע מדברי מתיקה העלולים לגרום לחנק וממליצה על משלוח מנות בריאותי ודל קלוריות: 'עד גילאי 5 יש להקפיד שמשלוח המנות לא יכלול בשום אופן: מסטיקים וסוכריות טופי העשויים לגרום לחנק. מומלץ לשים במשלוח המנות, חטיפים מליחים הנאפים ולא מטוגנים, בהם יש פחות קלוריות. חשוב גם לזכור ולהזכיר לילדים את חדוות הנתינה והתרומה של הפרט לזולת ולכלל במתן משלוחי מנות לנזקקים, לחולים ולילדים המאושפזים בבתי החולים'.

בתמונה: דפנה בלזר.
צילום: יצחק שקל


מיקמק

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved