חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מה יותר חשוב מארוחת בוקר....

ארוחת בוקר הינה הארוחה החשובה ביותר ביום, ורבים מאיתנו ההורים מוצאים את עצמנו כל בוקר מול ילדים שמסרבים לאכול כי הם לא רעבים אז למה להתעקש על ארוחת בוקר?

ארוחת בוקר היא דרך מצוינת לתת לגוף את 'הדלק' לו הוא זקוק לאחר שנת לילה ומספר לא מבוטל של שעות ללא מזון. ממחקרים ידוע כי ילדים המקפידים לאכול ארוחת בוקר נוטים לאכול בריא ונוטים יותר להשתתף בפעילות גופנית - שתי דרכים נהדרות כדי לעזור לשמור על משקל בריא והרגלי תזונה טובים
ממחקרים ידוע כי ילדים שלא אכלו ארוחת בוקר היו רעבים , עייפים , פחות מרוכזים , עצבניים , מצבים אלו בוודאי אינם מאפשרים להם להיות מרוכזים בלימודים .

עוד נמצא במחקרים כי אנשים אשר מילדותם אינם מקפידים על ארוחת בוקר נוטים להרגלי אכילה גרועים יותר, הם פחות פעילים גופנית בהשוואה לאלו שאוכלים ארוחת בוקר, בנוסף, במחקר שפורסם החודש
נמצא כי אנשים אשר מילדותם לא הורגלו לארוחות בוקר וגם כבוגרים אינם מקפידים על ארוחת בוקר היו בעלי ערכי כולסטרול גבוהים, ובעלי היקף מתניים גדול יותר בממוצע ב 5 ס'מ יותר.
כשמכינים בבית ארוחת בוקר לילד עליה להיות מזינה ככל האפשר . כלומר, עליה להכיל את רוב קבוצות המזון לדוגמא פחמימות , חלבונים , שומנים , סיבים. כמו כן, היא צריכה להיות מהירה יחסית לאכילה ,לא גדולה מידי וכמובן, טעימה לילד.
דוגמאות לכך הן לחמניות או לחם מחיטה מלאה בתוספת של גבינה לבנה / גבינה צהובה / אבוקדו / טחינה או דגנים מלאים עם חלב או מעדן חלב, או לפעוטות הקטנים יותר דייסה על בסיס דגנים.
אם מאוד ממהרים בבוקר - ילד שממש לא מספיק לאכול יכול לפחות להספיק לשתות . ישנם משקאות חלביים כמו משקה שוקו ביג שהם בעצם נחשבים מזון בגלל ערכם התזונתי וזה יכול לכפר מעט על אי אכילת ארוחת בוקר כלל .
על מנת לעודד ילדים לאכול ארוחת בוקר, עלינו לאפשר להם להיות שותפים לבחירת הארוחה ולהכנתה במידת האפשר.

לסכום חשוב לזכור , ארוחת בוקר טובה חשובה כבסיס להקניית הרגלי אכילה נכונים ובריאים .

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved