חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


איך הופכים היסטוריה לספר קומיקס?

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון הוציא לאור את ספר ההיסטוריה הישראלי הראשון בקומיקס. הספר יושק במוזיאון ביום שלישי ה 3 באוגוסט 2010 בשעה 19:00. הספר מוקדש לסיפורה של העיר חולון- החוגגת השנה 70 להיווסדה והחל משנת הלימודים הבאה ישולב בתוכנית הלימודים בבתי הספר בעיר.

עירית חולון ומוזיאון הקומיקס והקריקטורה בחולון, משיקים בימים אלה את ספר ההיסטוריה הישראלי הראשון המסופר בקומיקס.

את הספר איירה דורית מיה גור, אמנית קומיקס, ילידת חולון, שיצרה בשנים האחרונות את 'פלאפלמן'-אחד מגיבורי העל בקומיקס הישראלי. על מלאכת הכתיבה מונה אלון רוזנבלום,מנהל התוכן של סינמטק חולון [שעבד עם דורית מיה גור על אחת מחוברות 'פלאפלמן'].

על תהליך העבודה ואיך הופכים סיפור היסטורי לספר קומיקס, מספרת מיה גור: 'החשש הגדול היה, שיהיה קשה להפוך את העובדות ההיסטוריות, השמות, התאריכים, המקומות והאירועים, של חולון, לספר קריא שיצליח לרגש את הקוראים. רצינו שייכתב סיפור שיצליח לגרום לאנשים לחייך, להרהר ולהתרגש ושדרכו יוכלו גם ללמוד על התפתחותה של חולון. בהשראת ספרו של וויל אייזנר, אחד מיוצרי הקומיקס המוערכים ומפורסמים בכל הזמנים, 'חוזה עם אלוהים' נמצא הכיוון. הספר מספר את סיפורה של שכונת עוני בברוקלין בשנות השפל הכלכלי הגדול של ארצות הברית ועוסק בחיי היומיום באמצעות סיפורם של המהגרים'.

זו הנימה בה הלכו יוצרי הספר: הם החליטו לספר את סיפורם של עולים ממדינות שונות, שהתקבצו בחמש שכונות שונות באופיין באזור חולון, שיצרו את האופי האנושי, המיוחד והמגוון ודרך אותו איגוד, נוצרה עיר אחת בעלת ציביון אחד.

דורית מיה גור ערכה תחקיר ויזואלי בארכיון העיר שכלל סקירה של מאות ואלפי תמונות שצולמו בעשרות שנים וכן צילומים של חולון בהווה, אלון רוזנבלום, בעזרת רמי אהרוני, מנהל פרויקטים מיוחדים בעירייה, שהתרכז בספרות ההיסטורית, בראיונות עם אנשי העירייה וותיקי חולון מהם, דלה סיפורים על חיי העיר. אט אט החל לצוף הסיפור האפי על הפיכת החולות לעיר.הקונספט האומנותי שנבחר היה ציון 70 שנה לחולון שהיא סבתא מגניבה וצעירה ברוחה. חמש השכונות שאוגדו לעיר ב- 1940, הם הילדים המספרים את ההתפתחות ההיסטורית ומעניקים קלילות ופן רגשי לספר.

הסבתא, חולון, היא עמוד השדרה של הספר, שמאגדת יחד את סיפורי הקמתן של חמש השכונות. הסבתא, מוציאה ומכניסה את הקורא להיסטוריה של חולון ונותנת הסברים היסטוריים, כאשר הספר נע בין שני זמנים, חגיגת יום ההולדת המתרחשת בהווה,בביתה של הסבתא- המזכיר את הבית הראשון שהוקם בחולון וקפיצות אל העבר לאירועים משמעותיים בהתפתחותה של חולון.

על הקומיקס ככלי חינוכי אומרת גלית גאון, מנהלת המוזיאון: 'הקומיקס הוא מדיום שמצריך את הקורא להיות פעיל כל הזמן. הילדים של היום חיים בעולם ויזואלי, אבל כזה שאינו מאתגר אותם לחשוב, לדמיין ולקשר בין דברים.עולם הקומיקס, הנמצא בין ספרות לקולנוע או טלוויזיה, דורש מהקורא לדמיין מה קורה בין תמונה לתמונה, מה הייתה ההתפתחות בין פאנל זה ואחר ולהשלים בעצמו לא מעט, בראשו, בדמיון, את התמונה המלאה.

ביום שלישי ה 3 באוגוסט 2010 בשעה 19:00 תתקיים במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס השקת הספר

את הספר ניתן לרכוש בחנות המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved