חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מהנדסים לאינטליגנציה רגשית

שני סטודנטים לתעשיה וניהול מהמכללה האקדמית להנדסה ירושלים פיתחו מערכת מידע לפיתוח אינטליגנציה רגשית אצל ילדים. המערכת כבר נוסתה בהצלחה בבתי ספר והיא תוכל לייעץ להורים ולאנשי החינוך כיצד לשפר אינטליגנציה רגשית אצל הילדים - ברגע שימצאו הסטודנטים משקיעים להפצתה.

שני סטודנטים מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול במכללה האקדמית להנדסה ירושלים, דורון כהן ואורן נגבי, פיתחו מערכת מידע, המסייעת לטיפוח מיומנויות של אינטליגנציה רגשית אצל ילדים. המערכת האינטרנטית נוסתה בהצלחה בבתי-ספר שונים, באישור ממשרד החינוך. ובימים אלו מחפש צוות הסטודנטים משקיעים לשם הפצת המערכת.

הפרויקט נעשה בהנחיית ד'ר גיא קשי, האחראי על פרויקטי הגמר במחלקה להנדסת תעשייה וניהול, ובהנחייתה המקצועית של מנהלת בית הספר ללימוד אינטליגנציה רגשית אצל ילדים ומנחת תוכנית הטלוויזיה 'חוות דעת', רונית נשר.

'האתגר המרכזי היה לשלב בין מיומנות בפיתוח תוכנות מתחום ההנדסה והניהול לבין תחום האינטליגנציה הרגשית', אומר הסטודנט דורון כהן, שפיתח את התכנה יחד עם אורן נגבי, כחלק מפרויקט הגמר במכללה.

האינטליגנציה הרגשית מתייחסת ליכולת או למיומנות האדם לזהות, להעריך ולנהל את רגשותיו ואת רגשות האחר. ואיך הולכים ביחד תעשייה וניהול עם אינטליגנציה רגשית? כהן מספר כי הרעיון נולד בעקבות הספר 'אינטליגנציה רגשית' של דניאל גולמן.

כהן חושף במקצת על מאחורי הקלעים של המערכת: 'בפני הילדים מוצגים סרטוני וידיאו של סיטואציות מחיי היום יום, שבוימו במיוחד עבור המערכת. בשלב הבא, הילדים משיבים על שאלות התוכנה. לאחר מכן, המערכת מנתחת את תשובות התלמידים, משקללת את הנתונים ומייעצת לאנשי חינוך והורים כיצד לנהוג בהתאם לתשובות'. כהן מוסיף כי המערכת יכולה לסייע לאנשי חינוך לזהות חריגות וסטיות מהמגמות הרווחות אצל ילדים.

ד'ר קשי אומר כי 'תחום עבודת צוות ואינטליגנציה רגשית מהווים חלק חשוב מהיכולות הנדרשות ממהנדסים בכלל וממהנדסי תעשייה וניהול בפרט, המובילים תהליכים בארגון. המערכת שפותחה היא דוגמא טובה לשילוב הנדסת תעשייה וניהול יחד עם כלים פסיכולוגיים'.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved