חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


חלב COOL FOOD לילדים - לקראת חג שבועות

חלב ומוצרי חלב ידועים בחשיבותם בבריאות ילדים ונוער כמו כן, ידוע כי חלב ומוצריו הם מקור חשוב ועיקרי לאנרגיה וחלבון. מחקרים בעולם מצאו קשר בין אכילת חלב ומוצריו ועליה בממוצע הגדילה של ילדים. כמו כן, כולנו יודעים שחלב ומוצריו הם מקור חיוני לרכיבים החשובים ביותר לבניית העצם והשן כמו: סידן וויטמין די. הכל על מוצרי חלב ותזונת ילדים.

כוס חלב היא חומר בניה המספק 50 עד 75 אחוז של הדרישה המומלצת לסידן בילדים בהתאם לגיל. מחקרים רבים מראים שמבוגרים שבילדותם צרכו מוצרי חלב השקיעו וחיזקו בשנים אלה את צפיפות העצם וסבלו פחות משברים ואוסטיאופורוזיס בגיל המבוגר. ניתן לומר כי, צריכת חלב בילדות היא השקעה בעתיד הבריאות.

יחד עם זאת יש הטוענים שמוצרי חלב שמנים תורמים להשמנת האוכלוסייה בכלל והילדים בפרט. השמנת ילדים הנה תופעה גדלה בעולם המערבי ובישראל .בשנים האחרונות התפרסמו מחקרים חשובים ומעניינים שמצאו שסידן ומגנזיום המצויים בכמות משמעותית בחלב יכולים להשפיע על ירידה במשקל ועל לחץ דם.
המלצה חמה ממחקרים אלה לציבור היתה: אכלו 3 מנות של מוצרי חלב רזים לבריאותכם.

מגמה נוספת הקשורה בתופעת ההשמנה אצל ילדים היא להקטין את צריכת מוצרי החלב השמנים, ובכך לצרוך פחות שומן ושומן רווי. בארץ מגוון מוצרי החלב הרזים הוא טעים ואטרקטיבי. אך יחד עם זאת, יש להיות מודעים לכך שלא מומלץ לילדים לצרוך מוצרי חלב המכילים אפס אחוז שומן בשל חוסר בויטמינים ורכיבים חשובים כמו וויטמין די המצויים רק בשומן החלב עצמו.

בשורה מענינת אחרת היא שחלב גם בונה שינים וגם מגן עליהן, כלומר, צריכת מוצרי חלב מקטינה התפתחות עששת השן. מחקר שנמשך שנתיים באנגליה בילדים בבית הספר הראה שההבדל העיקרי בין ילדים עם עששת לכאלה שלא סבלו מעששת היה צריכה כפולה של גבינה.

רכיבים אחרים חשובים בחלב כמו ויטמינים מקבוצה B הם המשפעים על חומר המיוצר במוח ונקרא סרוטונין ומשפיע על מצב רוח זכרון ולמידה. כולנו רוצים ילדים בריאים ושמחים.

מומחי בריאות בעולם קובעים שחלב ומוצריו הם מקורת מזון חשובים וחיוניים בהתפתחות ובריאות הילד והשאלה העולה אצל כולם היא כיצד לקדם ולקרב אכילת מוצרי חלב אל הילדים והנוער.

המלצה מכנס בריאות בינלאומי בנושא חלב וילדי בית הספר , המליץ לקרב את הילדים לחלב לא רק על ידי העברת המסר הבריאותי שלו אלא הפיכתו בעיני הילדים ל- COOL FOOD. כלומר בואו נשתגע בטעם בשם ובאריזה ונהפוך מזון ותיק מסורתי והכרחי למוצר צעיר כיפי ובריא .

מאת לימור בן חיים, תזונאית מחלבת טרה


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved