חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


לגלות את החלל בפלנטריום החדש

לאחר תקופה של שיפוצים פותח הפלנטריום במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב את שעריו כשהוא מחודש ומשודרג. הפלנטריום במתכונתו החדשה - מן המשוכללים והחדשניים בעולם. בפלנטריום המחודש עמדת הנצחה לאסטרונאוט אילן רמון ותמונה יומית עדכנית מהחלל באדיבות נאס'א.

בעקבות החידוש שנערך בפלנטריום שבמוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, הפך הפלנטריום לאחד המשוכללים והמרתקים בעולם ובתוכו במה מסתובבת - אטרקציה ייחודית שאינה קיימת באתרי פלנטריום אחרים בעולם.

במבואת הפלנטריום מוצבת עמדת הנצחה לאסטרונאוט הישראלי אילן רמון ובה מוקרן סרט על חייו כאסטרונאוט. בעמדה זו תשודר מדי יום תמונה יומית מן החלל באדיבות נאס'א [סוכנות החלל האמריקאית].

חוויית הביקור בפלנטריום מציעה למבקרים הישובים על הבמה המסתובבת טיסה יוצאת דופן בעקבות הסרט 'כוכבים ' [שהופק על ידי מוזיאון החלל ב-לסטר, אנגליה] , אל היקום העצום שבו אין סוף גלקסיות וכל אחת מהן מכילה מיליארדי כוכבים השונים מאד זה מזה, משתנים כל הזמן, חיים, מתים ונולדים מחדש . הסיור מציג את סיפורם המרתק של הכוכבים הקדומים ביותר לצד החדשים ואפילו אלה העתידים להיוולד. זוהי טיסה עד לנקודות המרוחקות ביותר בגלקסיה ובה נחשף המבקר ליופיים המרהיב ולכוחם ההרסני של הכוכבים.

במהלך המסע עולות שאלות המסקרנות את האדם מאז ומתמיד:האם לשמש די אנרגיה כדי להמשיך ולזרוח ? האם שמעתם פעם על כוכב פועם? ומה יקרה אם נשאב ל'חור שחור'?מכשירי החלל המשוכללים הקיימים כיום, דוגמת טלסקופ החלל 'האבל', מציגים במסע זה את נפלאות היקום בפירוט מדוקדק ומעניקות רמזים בנוגע לכמה מהתעלומות הגדולות ביותר ביקום: החל במראות המדהימים של מרחבי גלקסיית שביל החלב ועד למראות מהגלקסיות המרוחקות מיליארדי שנות אור מאתנו.

הסרט מתאר באנימציה הומוריסטית את השבטים הקדומים ביותר, שנדדו על פני המדבריות והערבות ונהגו לחבר סיפורים על הכוכבים ואת תגליות המדענים הדגולים ביותר לאורך ההיסטוריה האנושית: קופרניקוס האסטרונום הפולני, שהיה הראשון לגלות כי כדור הארץ סובב סביב השמש, האסטרונום גלילאו גלילאי, ששכלל ושיפר את הטלסקופ, המדען אייזיק ניוטון שסיפק הוכחות לנכונות התיאוריה של קופרניקוס וגילה כי האור אינו מורכב מצבע אחד אלה מקשת של צבעים ששילובם יוצר את האור הלבן.

בעזרת צילומי לוייני מחקר וצילומים של החללית 'וויא'גר 2 ' הטסה מאז שנת 1977 במרחבי מערכת השמש מתאר הסרט היווצרותם של כוכבי לכת חדשים ומנסה לתת פיתרון לתעלומה הגדולה מכולם: החור השחור-כוכב שאינו מפיץ אור בכלל הנוצר כאשר כוכב גדול ועצום מתפוצץ.

המופע הנו בשלוש שפות - עברית, אנגלית וערבית . הכניסה לפלנטריום מקנה גם אפשרות ביקור ברחבי המוזיאון, ביתניו ותערוכותיו- ללא תשלום נוסף.

שיפוץ הפלנטריום כלל פיתוח סביבתי כגון שביל הליכה, פרגולה לרווחת המבקרים, תאורת שביל, ברזיות מים ועוד.בקרוב יונגש הפלנטריום לאוכלוסיות כבדי השמיעה והראייה - בסיוע הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי והחברה הממשלתית לתיירות.

הפלנטריום מוצע לכל המשפחה ולילדים מגיל 7 ומעלה. מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב רח' חיים לבנון 2, רמת אביב.
מופעי הפלנטריום מתקיימים בימים: ראשון-חמישי בשעות 11:30 ו- 13:30 ובשבת בשעות 11:00 ו- 12:00


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved