חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


נלחמים בהשמנה בקרב ילדים ונוער

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין 'מכללת אוהלו בקצרין' ומוא'ז גולן למלחמה במגיפת ההשמנה בקרב ילדים ונוער: סטודנטים במכללה מפעילים תוכנית לימודים לאורח חיים בריא בבתי ספר יסודיים ברמת הגולן! מציעים לילדי האיזור הסובלים מעודף משקל סדנאות ספורט אינטנסיביות בליווי מומחי המכללה בספורט ותזונה.

במכללה האקדמית לחינוך ולספורט אוהלו בקצרין, יזמו בשיתוף עם המוא'ז גולן תוכנית לימודים ייחודית המקנה לתלמידי בתי הספר היסודיים ברמת הגולן מושגים בסיסיים בתזונה, פעילות גופנית בריאה, ויציבה נכונה. כמו כן, במסגרת השיעורים – מושם דגש גם על הסכנות הטמונות בצריכת חומרים ממכרים כגון סיגריות, אלכוהול וסמים.

במסגרת הפיילוט הראשוני של תוכנית הלימוד, המתפרסת על פני שנת הלימודים, מגיעים תלמידים מבית הספר אביטל ממרום גולן לימי מפגש במכללה, במהלכם מתוודעים לנושאים מגוונים הקשורים לשמירה על הבריאות, ומבקרים במעבדות הספורט ומתקני המסלול לחינוך גופני של המכללה. בנוסף, מגיעים סטודנטים ממכללת אוהלו, ללימוד ואימון בבית הספר. מבין הנושאים הנלמדים בתוכנית: קלוריות ומדד ה-BMI [מסת הגוף], חשיבות ארוחת הבוקר, אחוזי שומן בגוף, כוח, סיבולת וגמישות, החזקת הגוף ביומיום ובפעילות גופנית, בניית תוכנית אימונים בריאה, אלכוהול והסכנות הטמונות בו, סכנות העישון, סמים בספורט ועוד.

לדברי פרופסור שמואל אדלשטיין, נשיא המכללה, 'אנו שמחים שבמועצה האיזורית גולן הרימו את הכפפה והתגייסו למשימה החשובה של חינוך הדור הצעיר לניהול אורח חיים בריא'. בצד התוכנית החינוכית, הניב שיתוף הפעולה בין המועצה למכללת אוהלו גם פרוייקט ייעודי נוסף לילדים הסובלים מהשמנת יתר, במסגרתו מאותרים ילדים הזקוקים לשינוי באמצעות רופאי המשפחה, ומגיעים לביקורים ספורטיביים דו-שבועיים במתקני המכללה במשך 8 חודשי פעילות.

במקביל, מקבלים הילדים הדרכה של דיאטנים ועוברים, בשיתוף הוריהם, סדנה לשינוי עמדות בנושא פעילות גופנית. בתום התקופה משולבים הילדים וההורים כאחד בחוגי ספורט שונים של המועצה המקומית והאזורית בגולן, בתקווה שהחוויות החיוביות מחודשי התוכנית במכללה ידרבנו את המשתתפים להתמיד בפעילות הנמרצת.

לדברי ד'ר איל ויסבליט, מומחה וחוקר לקידום הבריאות ומאמן התעמלות, והאחראי על התוכנית מטעם אוהלו: 'סגנון החיים המערבי, אשר אומץ על ידי הנוער בארץ, כולל מיעוט באכילת פירות וירקות והעדפת ג'אנקפוד, תרבות בילוי בקניונים, ורביצה מול מסכי המחשב והטלויזיה. פעילות פנאי זו מותירה את אותותיה כבר בגילאים הצעירים. אולם, לילדים בגילאים הצעירים יש היסטוריה קצרה יותר של הרגלי חיים התורמים להשמנה ולכן קל יותר לעקור את הבעיה מן השורש. ילדים גם יכולים להוריד את אחוז השומן בגוף באמצעות צמיחה טבעית לגובה, כך שמלחמתם בעודף המשקל היא מלאכה פשוטה יותר. עם זאת, ילדים מתקשים להתמיד ומשתעממים מהר, ועל כן בקרב ילדים חשובה ביותר תמיכת המשפחה בתהליך.

'יש לציין כי פרוייקטים דומים נחלו הצלחה מעבר לים. כך, לדוגמה, תוכנית VERB של הממשל האמריקני, אשר עודדה ילדים ובני נוער לעסוק בפעילות גופנית שהוצגה כ'קולית' ו'מגניבה', כדוגמת רולרבליידס ורכיבה על אופניים, הגדילה את הפעילות הגופנית של משתתפיה ב-30%', מציין פרופסור אדלשטיין, ומוסיף כי: 'במכללת אוהלו סבורים כי טיפוח דור העתיד של מורי החינוך הגופני בארץ הנו צו השעה, ויש לו משקל חשוב ביותר בהשפעה על אורח החיים של הילדים והנוער בישראל. הרחבת תחומי הידע של מורי החינוך הגופני לעתיד כוללים כיום בצד הפן הספורטיבי גם הדגשים רבים בנושא אורח חיים בריא'.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved