חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ההורים שותים אלכוהול? זה משפיע על הילדים!

מחקר חדש באוניברסיטת חיפה בדק את שתיית האלכוהול בקרב בני הנוער ומצא כי כשההורים שותים – הסיכוי של בני נוער לשתות אלכוהול עולה, 40% מבני הנוער בכיתות ח'-י'א' שתו לפחות פעם אחת בשבועיים שקדמו לעריכת המחקר; 22% מבני כיתות י'א שתו יותר מחמש פעמים בשבועיים אלה; הגיל השכיח בו מתחילים בני הנוער לשתות: 13-15

הסיכוי לצריכת אלכוהול אצל בני נוער עולה במידה והוריהם שותים אלכוהול, כך עולה ממחקר חדש שנערך בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה. עוד עולה מהמחקר כי הגיל השכיח להתחיל לשתות הוא בין 13-15. במחקר, אותו ערכה תלמידת המחקר שירן בורד בהנחיית ד'ר אורנה בראון-אפל, השתתפו 320 בני נוער חיפאים בגילאים 14-17 [כיתות ח'-י'א] החברים בתנועות נוער בעיר.

מהממצאים עולה כי 40% מבני הנוער בגילאים 14-17 שתו לפחות מנת משקה אלכוהולי אחת בשבועיים שקדמו למחקר [לא בחג או טקס דתי], מנת משקה אלכוהולי מוגדרת כפחית בירה, כוס יין או כוסית משקה חריף] ונתון זה עולה עם הגיל: בכיתות ח' 30% שתו לפחות מנת משקה אלכוהולי אחת בתקופה זו, בכיתה ט' 33% שתו לפחות מנת משקה אלכוהולי אחת, בכיתה י' 48% שתו לפחות מנת משקה אלכוהולי אחת ובכיתה י'א 53% שתו לפחות מנת משקה אלכוהולי אחת בשבועיים שקדמו לעריכת המחקר.

עוד עולה ממצאי המחקר, כי בכיתות י'-י'א שתייה של משקה אחד היא בהחלט לא השכיח: 14.3% מקרב תלמידי י' שתו בין 3-5 פעמים בשבועיים שקדמו להעברת השאלון ו-10.7% שתו יותר מ-5 מנות משקה אלכוהולי בתקופה זו. בקרב תלמידי כיתה י'א 9% שתו בין 3-5 מנות משקה אלכוהולי בשבועיים שקדמו להעברת השאלון ו-22.2% שתו יותר מ-5 מנות משקה אלכוהולי בתקופה זו.

כ-51% מכלל בני הנוער שתו אלכוהול לראשונה בין הגילאים 13-15, כש-19% שתו בפעם הראשונה עוד לפני גיל 12. 50% מבני הנוער ששתו אלכוהול השתכרו לפחות פעם אחת, כשגם בכיתה ח' [14%] וגם בכיתה ט' [43%] בני הנוער כבר שתו לשוכרה. 14% מקרב תלמידי כיתות י' ו-16% מקרב תלמידי כיתה י'א השתכרו יותר מ-10 פעמים בחייהם.

החוקרת בדקה גם את הנורמות ואת עמדותיהם של בני הנוער כלפי שתיית אלכוהול. מהממצאים עולה, כי בני הנוער מודעים במידה גבוהה לנזקים של שתיית אלכוהול, אך במקביל הם מאמינים כי שתיית אלכוהול תסייע לחייהם החברתיים ובעיקר ליחסיהם עם בני המין השני. עוד הוסיפה החוקרת, כי התחושה בקרב בני הנוער היא שרוב חבריהם שותים אלכוהול וכי חבריהם 'מצפים' מהם להיות כמו כולם ולשתות אלכוהול.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved