חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


חכמת הפרצוף - תערוכה חדשה לילדים ולהורים במוזיאון תל אביב

במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב, תפתח ביוני תערוכה יוצאת דופן ובמרכזה הפרצוף. התערוכה תיפתח ביום א' הקרוב 21.6. והיא מיועדת לכל המשפחה, ונוגעת בפנים שבפנים, בהכרת הפרצוף וקריאת הפנים כפי שמתייחסים אליהם הקבלה, ההיסטוריה, הפיזיונומיה, התרבויות השונות, הפולקלור כמו גם האמנות, התרבות והמחקר.

קיץ במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב: על מה מעידות אזניים גדולות? על מה מעיד מצח קטן ומיהו אדם שממצמץ בעיניו?
חכמת הפרצוף - תערוכה חדשה לילדים ולכל המשפחה עם מופע קברטי של תיאטרון בובות, מיצב הפרצופים של חנוך פיבן, סדנאות יצירה, פינות אינטאקטיביות ועוד תתקיים בין התאריכים21.6.09- 21.11.09

חידת הפרצוף עתיקה כמניין שנות המין האנושי. הפנים הם חידתיים, טומני סוד ובלתי מפוענחים. מה אומר הפרצוף על אופיו של בעליו? מדוע אחד נחשב יפה והשני מכוער, אחד מצחיק והשני מפחיד? בכל איברי הפרצוף קיימות תכונות ש'חכמת הפרצוף' [מונח הלקוח מהקבלה המעשית] מפרשת בצורה אחרת – למשל אזניים גדולות מעידות על עצלות ושיגעון, אזניים ארוכות על טוב לב אך טיפשות. מצח עגול מעיד עם חכמה, מצח קטן – תמימות ורגזנות. אדם שממצמץ הרבה הוא לפי חכמת הפרצוף – רמאי, פחדן ולא נאמן וכו'.

במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב, תפתח ביוני תערוכה יוצאת דופן ובמרכזה הפרצוף והחכמה והידע הקשורים בו. התערוכה 'חכמת הפרצוף' מיועדת לכל המשפחה, ונוגעת 'בפנים שבפנים', בהכרת הפרצוף וקריאת הפנים כפי שמתייחסים אליהם הקבלה, ההיסטוריה, הפיזיונומיה, התרבויות השונות, הפולקלור כמו גם האמנות, התרבות והמחקר.

אוצרת התערוכה דנה תגר-הלר: 'המושג חכמת הפרצוף נמצא בקבלה כנושא מיסטי, חמקמק, מרתק המציף על פני השטח שאלות הנוגעות באופיו של האדם. לפי חכמת הפרצוף תכונות האדם מופיעות בתווי הפנים שלו. בתערוכה יעבור המבקר מסע לחקר תווי הפנים במגוון דרכים ויתמודד עם השאלה: 'האם באמת הפרצוף מעיד על האופי והאישיות שלנו כבני אדם? '.

בכל תחנה או נקודת מפגש בתערוכה יוכל המבקר לדלות אינפורמציה על פניו שלו ועל פני הסובבים אותו ועל חכמת הפרצוף בתרבויות השונות לאורך ההיסטוריה ועד ימינו. התערוכה מציגה גם נושאים משיקים כמו קריקטורות, קלסתרונאות, פנים וחפצים, מיפוי וקידוד הפנים באמנות, משחקי הפעלה ועוד.בין המוצגים מבחר מרהיב של מסכות אפריקאיות ומסיכות מתרבויות אחרות, ראש אדם אמיתי מכווץ לשליש מגודלו המקורי שנמצא בדרום אמריקה בשנות ה- 30, מגילה קבלית וספר קבלי עתיק המציגים ציטוטים הקשורים לתפיסת חכמת הפרצוף, נטיפות זכוכית עם דמויות פנים, ראשים קטנים מחרס, נרות מקושטים ודיוקנאות רומיים, יצירות העוסקות ביופי ומיפוי הפנים של האמנים דוד עדיקא, מיכאל דרוקס, רות שלוס ועוד. מיצב קיר של האמן חנוך פיבן בשיתוף עם סטודיו מסילה הדן בקשר שבין חפצים יומיומיים לבין פרצופים, רפרודוקציות של עבודותיו של שארל לה ברן מאוסף הלובר אשר מבוססים על עבודותיו המחקריות באותו תחום של ג'ובאני דלה פורטה, אמן איטלקי מהמאה ה 16 שעסק בקרבה שבין אדם לחיה בפיזיונומיה של הפנים וקריקטורות של זאב ושלמה כהן המאיירים פוליטיקאים ואישים מפורסמים מהעבר ומן ההווה בישראל.

מלבד זאת יוכל הקהל ללמוד על נרטיב היופי והתפיסה של יופי אז והיום באמצעות סרט שהופק במיוחד לתערוכה בו משולבים דימויים מערוץ האופנה והיופי והסבר של פרופ' גדעון דרור מהמכללה האקדמית ת'א-יפו על תוכנה חדשנית לייפוי הפנים שפיתח.

מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב
רח' חיים לבנון 2, רמת אביב. טל': 03-6415244

שעות פתיחה:
ימים ראשון עד רביעי 16:00-10:00
יום חמישי 20:00-10:00
שישי ושבת 14:00-10:00
מחירי כניסה למוזיאון: 26-38 ש'ח


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved