חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


למרות המשבר איל'ן לא מעלה את מחיר קייטנות הקיץ לנכים

למרות המצב הכלכלי הקשה והעדר תרומות פותחת עמותת איל'ן גם השנה את ההרשמה לקייטנות הקיץ המיועדות לילדים בעלי נכות פיזית. השנה צפויים להשתתף כ-900 ילדים נכים בקייטנות העמותה, הקייטנות יתקיימו במשך שישה ימים כולל לינה ב-42 יישובים ברחבי הארץ, צוות המדריכים ואנשי הצוות מורכב כולו ממתנדבים, עלות הקייטנה לילד – 300 שקל בלבד.

ההרשמה לקייטנות הקיץ של איל'ן המיועדות לילדים נכים נפתחה. למרות שהתמיכה הצפויה מהמדינה למימון הפרוייקט הינה מזערית ולמרות הפגיעה בגיוס התרומות לעמותה בעקבות המצב הכלכלי הקשה והעדר סבסוד למפעל הקייטנות מצד גורמים שבעבר נרתמו אליו ונעתרו לממן את הפרויקט היקר, תפעל עמותת איל'ן לקיים את הקייטנות גם הקיץ.

השנה, כמו בכל שנה, צופים באיל'ן גידול ניכר במספר הילדים שיירשמו לקייטנות הקיץ, שיעמוד ע'פ הערכות על כ-900 משתתפים לעומת מעל 750 בשנה שעברה, או 250 לפני 6 שנים בלבד. אחת הסיבות לנתון זה היא העלייה המתמדת במספר הילדים הנולדים פגועים וסובלים משיתוק מוחין או מפגיעות שריר ועצב אחרות ומצטרפים לעמותת איל'ן.

למרות נתונים אלה הידועים לכל הגורמים הממסדיים, התמיכה של הממשלה ומשרד הרווחה במפעל זה ירדה מ – 350 אלף שקלים לפני כ- 6 שנים ל כ – 170 אלף שקלים בלבד אשתקד. התשלום שמשלמים הורים עבור שהות הילד בקייטנה בת 6 ימים כולל לינה היא 250 שקלים בלבד! – סכום סמלי לחלוטין ולכן כל הנטל נופל על איל'ן שממשיכה לקיים את המפעל החשוב הזה ועוד מגדילה לעשות ע'י הרחבת הפעילויות ומתן השירותים והגדלת מספר הילדים אשר משתתפים בקייטנות בכל שנה.

קייטנות איל'ן מיועדות לילדים ונוער בין הגילאים 6-26 בעלי מוגבלות פיזית ברמות שונות, מדרגות נכות קלה ועד לנזקקים לליווי וסיוע צמוד באכילה ושתייה, ברחיצה ובצרכים אישיים. את הקייטנות מפעילים מתנדבים שמתגייסים למשך שבוע שלם בהתנדבות מלאה עבור ציבור הנכים בישראל. הפרויקט הגדול הזה יתקיים בכ- 42 קיבוצים ויישובים ברחבי הארץ מחיספין שבגולן ועד קיבוץ סעד ועלומים בנגב. היישובים והקיבוצים מארחים את הקייטנות, מעמידים לרשות הילדים את כל מתקני הקיבוץ ומגייסים בני נוער מתנדבים חברי קיבוצים ובני היישובים המארחים.

כל קייטנה תימשך 6 ימים ותכלול לינה, עלות השתתפות לילד בקייטנה הינה 300 שקל בלבד לילד הנעזר בהסעה ו-250 שקל בלבד לילד המגיע עצמאית.להורים רבים זוהי האפשרות היחידה במהלך השנה, , לצאת לחופשה לנוח ולאסוף כוחות להמשך הטיפול היומיומי בילד הנכה.. ועל כן מומלץ להורים לרשום את ילדיהם לקייטנה מוקדם ככל הניתן ובכך להבטיח את מקומם.

שמעון צוריאלי, מנכ'ל עמותת איל'ן מדגיש כי 'הממשלה ומשרד הרווחה מפילים את הנטל בנושא זה על עמותות וגופים פרטיים ומדי שנה למרות העלייה במספר הנהנים מהשירותים והתייקרות עלויות ההפעלה, מקצצים קיצוץ חד בתמיכה, למרות הקיצוץ מתעקשת עמותת איל'ן לקיים גם השנה את מפעל הקייטנות' .

ניתן להרשם לקייטנה דרך סניפי איל'ן השונים ובאמצעות אתר האינטרנט של העמותה שכתובתו http://www.ilan-israel.co.il

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved