חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


ספר חדש: שלושה גמדים מחפשים חבר

'היה היו שלושה גמדים:
אחד רציני
שני רגשני
ושלישי עצבני
וביום בהיר יצאו שלושתם לדרך לחפש להם חבר חדש... כך מתחיל ספר מסע מקסים זה לגיל הרך, שעיקרו חיפוש אחר חבר חדש ובסופו – שני סיומים מפתיעים – האחד מיועד לקטנטנים והשני - לקטנטנות.

בימים קשים אלו בהם מתוודעים ילדים למלחמה, נפגעים ואוייבים, מפרסמת ד'ר אריאל להמן, סופרת ופסיכולוגית, ספר שמלמד ילדים דווקא איך למצוא חברים. 'שלושה גמדים מחפשים חבר' הוא ספר מסע מתוק ואופטימי לגיל הרך, המתאר את חיפושם של שלושה גמדים – גמד רציני, גמד רגשני וגמד עצבני - אחרי חבר חדש.

ד'ר אריאל להמן המוכרת לקוראים המבוגרים מהרומנים שפרסמה: 'עד העונג הבא' ו'אובססיה זה שם של בושם' מספרת בקלילות ושובבות ספור מקורי לקטנטנים, ומצליחה במילים קצובות ושקולות להעמיד מול עיניי הילד המאזין לסיפור את דמותם ואופיים של שלושת הגמדים היוצאים למסע החיפוש – הרציני, השובב והעצבני על תגובותיהם והתנהגותם הלקוחים ומזכירים תגובות של ילדים למצבים שונים.

ד'ר להמן מפתיעה את הקוראים כשהיא מזמנת בסוף הסיפור שני סיומים – האחד לבנים והשני לבנות, ומאפשרת לשומעים הצעירים לקחת חלק פעיל בסיפור ולהזדהות עם המתרחש, כשהם עצמם, בשמם, הופכים לחבר החדש או לחברה החדשה של השומע/ת, כפי שניתן לקרוא בסיום הסיפור...

ד'ר להמן כתבה את הדוקטורט שלה בנושא מוטיבציות ביחסי חברות אצל פרופסור שלום שוורץ, חתן פרס ישראל לפסיכולוגיה. עשר שנים לאחר סיום הדוקטורט ממשיכה להמן לעסוק באותו נושא – הקסם שמחבר אנשים זה לזה ומאפשר להם לצאת לדרך משותפת.

בספר, שיוצא לאור בימים אלו בהוצאת הקיבוץ המאוחד, פוגשים הגמדים שורה של 'אדונים', שלכל אחד מהם תכונה בולטת המונעת ממנו להתחבר. האדונים שפוגשים הגמדים מתוארים בשפה מובנת לכל ילד בגן. בשפה קולחת ונגישה מצביעה להמן על הגורמים העיקריים המונעים מאנשים – ילדים ומבוגרים כאחד – להתחבר: אגו מנופח, חוסר אנרגיה, וחרדה חברתית.

הגמדים שכמעט והתייאשו מחיפושם 'התיישבו על השביל ולא ידעו מה לעשות'. אבל אל דאגה – בספרי ילדים, בניגוד כואב למציאות בה אנו חיים, תמיד יש תקווה. עם מי מצליחים הגמדים להתחבר בסופו של דבר? כאן מצפה לקוראים הפתעה מתוקה. הילד השומע את הסיפור הוא הוא החבר החדש [או החברה החדשה] שחיפשו הגמדים. להמן מראה רגישות חברתית ובוחרת לסיים את הסיפור בשני סופים מקבילים - האחד לקטנטנים והאחר לקטנטנות. הילדים השומעים את הסיפור זוכים לסוף טוב וגם לומדים משהו בדרך על מי ראוי לחיות שותף למסע.

את איורי הספר מלאי ההומור, המרהיבים בצבעוניות חיה וחמה איירה ליאורה גרוסמן, שבנתה במכחולה עולם דמיוני רב יופי והמצאות המחזק את הפן האגדי של הסיפור.

לפרטים נוספים על 'שלושה גמדים מחפשים חבר' ועל אריאל להמן www.ariellelehmann.com

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved