חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מי שומר על ילדי הגן? הארגון לבטחון הילד הרך

ביום ראשון שעבר 7.12 נפתח משפטם של סמי ולאה טוביאס, הגננת ובעלה משכונת גילה בירושלים אשר התעללו בילדים ונחשפו ע'י תחקירנית של כלבוטק. אין אדם בישראל שלא ראה את התמונות הקשות והזדעזע. אנחנו אותם ההורים, של אותם הילדים, ששמעו או צפו במראות הקשים בהם נראים ילדינו מוכים ומושפלים.

אנחנו אותם ההורים שדיווחו לנו כי ילדינו בוכים וקוראים לעזרתנו ולא היינו שם בשבילם, אנחנו אותם ההורים שמאז ועד היום לא הנחנו את ראשינו על הכרית וזכינו לשינה רגועה אפילו ללילה אחד, אנחנו אותם ההורים שבכל בוקר שולחים את ילדינו לגן עם נקיפות מצפון, החלטנו לצאת למאבק !!!

אנחנו אותם ההורים, שלמדנו על בשרנו את היחס של הרשויות במדינת ישראל כלפי תופעת ההתעללות של גננות בילדים הרכים וחסרי הישע, הבנו כי כל אחד מאיתנו, ציבור ההורים חייב לחשוש לילדיו. התופעה אינה תלויית שכבת אוכלוסיה ומיקום, היא קיימת, במימדים גדולים ממה שאנחנו מתארים לעצמנו: המשטרה סוגרת תיקים מ'חוסר ראיות' כביכול, מערכת המשפט שחסה על אותן גננות ומטפלות , והורים המפחדים לחשוף את סיפורם האישי.

מזה שנים רבות שלא עברה חקיקה בכנסת שבאה להגן על ילדינו הרכים וזאת מפני שהמציאות יצרה דור של לוביסטים בכנסת ומי שנעדר ייצוג שכזה, לא יזכה שחוקים אותם יציע יעברו! כך נוצרה מציאות שבה לבעלי חיים יש לוביסטים, כך גם לצמחייה ול'ירוקים', לכולם! אך לא לילדים.

כל מי שירצה להקים דוכן פלאפל, סביר להניח כי יזדקק לאישורים ממשרד הבריאות, המשטרה, מכבי אש, המשטרה ... אבל מי שירצה לפתוח גן או פעוטון לילדים מגיל 3-0 יכול לעשות זאת באין מפריע. יותר מכך, עובדות הוראה אינן צריכות להגיש תעודת יושר בבואן לקבל עבודה במערכת החינוך. כך נוצרה מציאות שגננות שפגעו בילדים והעתיקו את מקום המגורים שלהם יוכלו להשתלב במסגרת חדשה באין מפריע.

כמעט שנה וחצי חלפה מאז נחשפו המראות הקשים של ההתעללות בילדינו בתכנית 'כלבוטק'. בתכנית נראו סמי ולאה טוביאס, מבעלי הגן 'היוקרתי' בשכונת גבעת קנדה בגילה שבירושלים, מכים בנעל את אחד הילדים, מכים ילדים אחרים בפניהם, בראשם, צועקים ומשליטים טרור בגן ['אני אוציא אותך לכלב בגינה שיאכל אותך'].

הוגשה תלונה על ידי הסייעת למשטרה ומאחר שחוקר הילדים היה בחופש באותם הימים, התלונה נמה לה שנת ישרים על שולחנו. וכמה מפתיע רק כאשר במשטרת ישראל התקבל מידע כי 'כלבוטק' מעורבת, היא מצאה לנכון במפתיע להיכנס לתמונה במלא מרצה והדרה. המשפט נפתח ביום ראשון 7.12.08 בבית משפט השלום בירושלים. כן, כבר אמרו לנו עורכי הדין, אנשי הפרקליטות והמשטרה, לא לצפות לעונשים כבדים, תיתכן עסקת טיעון, אולי יקבלו עבודות שירות, ועל כך תצטרכו לומר דיינו.

אין ביכולתנו ובכוחנו לפתוח עיתונים ולראות את הכותרות הבאות : ' בוטלה הרשעת גננת שכלאה פעוט בן 4 ... הגננת מפרנסת יחידה ...' 'העליון התיר לגננת המתעללת לחזור לעבודה בגן... כדי לא לפגוע בחופש העיסוק', 'עבודות שירות למטפלת מכה.. הכתה פעוטות ובעטה בהם ... ' וכמובן שהרשימה עוד ארוכה, כי מלבד עבודות שירות אנחנו לא מכירים עונשים אחרים.

אנחנו מודיעים, כי אנחנו יוצאים למאבק למען הילדים שלנו בהתארגנות של הורים, יסייעו וילוו אותנו ממרכז נגה לייצוג נפגעי עבירה ואנחנו נהיה שם בשביל אותם ההורים שיזדקקו לנו ובשביל זה אנחנו צריכים אתכם.

אנו מודיעים בזאת ששמה של ההתארגנות שלנו מעתה יהיה:

'הארגון לביטחון הילד הרך'
Yeled2009@walla.com

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved