חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


פסיכומטרי חברתי - פרויקט התנדבותי ראשון מסוגו

פרויקט התנדבותי ראשון מסוגו של ביה'ס 'אחד על אחד' ושל עמותת אלון , מאפשר לימודי פסיכומטרי של צעירים ללא עלות כספית ובשיטה אישית ומותאמת לצרכים ייחודים. בנוסף ללימודים הניתנים בהתנדבות לנוער, הפרויקט מעודד המשך 'מעגל ההתנדבות' ועזרה לקהילה: 'התשלום' שמשלמים התלמידים עבור הכנה זו הינו בהתנדבות לקהילה על ידי חניכת תלמידים בבתי הספר בעיר.

הבחינה הפסיכומטרית, המהווה סף כניסה הכרחי ללימודים אקדמיים, אובחנה בשנים האחרונות כ-'תקרת זכוכית' עבור צעירים מאוכלוסיות מוחלשות המבקשים להצטרף לאוניברסיטאות ולמכללות השונות.

המרכז הארצי לבחינות והערכה, פרסם נתונים לפיהם ציונם של הנבחנים עולים ביחס ישיר למצבם הסוציו-אקונומי. עלותם הכספית גבוהה של הבחינה ושל קורסי ההכנה לבחינה, הופכת בלתי נגישה ודלת סיכויי הצלחה מלכתחילה לאותם בני נוער משכונות מצוקה.

מציאות זאת מתחדדת לאור החוק החדש לפיקוח על מכוני הפסיכומטרי, שחוקק בימים אלו בכנסת, ואשר בהתאם להערכות בשוק יוביל לכך שמחירי הקורסים אף יעלו וזאת למרות המשבר הכלכלי הפוקד את המשק.

טל אלסטר, תלמיד בקורס הכנה לפסיכומטרי בביה'ס 'אחד על אחד', זיהה הזדמנות לעזור לנוער באמצעות הכנתם לבחינה הפסיכומטרית. בליווי צמוד של ביה'ס 'אחד על אחד' ושל עמותת אלון, יזם טל את פתיחתם של קורסי הכנה לפסיכומטרי. הקורסים מיועדים לתלמידי כתה י'ב ממשפחות מרקע סוציו אקונומי נמוך, שאין ביכולתם לממן קורסים מסוג זה. נערים שמצטרפים לקורס מנצלים את ההזדמנות שניתנה להם לשינוי בחייהם, להשיג ציונים מרשימים ולהמשיך לפעול בקהילה מתוך תחושה של מסוגלות ואחריות חברתית.

בנוסף ללימודים הניתנים בהתנדבות לנוער, הפרויקט מעודד המשך 'מעגל ההתנדבות' ועזרה לקהילה. תלמידי הפסיכומטרי 'משלמים' על הקורס בהתנדבות משל עצמם בבתי הספר בהם הם לומדים וחונכים ילדים צעירים על בסיס שבועי.

ביה'ס 'אחד על אחד', מעניק הכשרה לצוות המדריכים המתנדבים, ואלה פועלים בצמוד להנחיה שבועית של אנשי צוות בית הספר, ובנוסף מסבסד את ערכות ספרי הלימוד. הלמידה מתבצעת באופן אישי- מדריך מול תלמיד בודד, או בקבוצות של עד 8 תלמידים בקבוצה, המאפשרת התקדמות בקצב אישי ומותאם לכל תלמיד.

למעוניינים לברר פרטים על הפרויקט או לקחת חלק בעשייה, ניתן לפנות לטלפונים הבאים:
עמותת אלון – 09-7650525
פסיכומטרי אחד על אחד – 1-800-077-180 www.onexone.co.il


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved