חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


מי בא למסיבה

מי מההורים יבוא למסיבת סוף השנה בגן, ומי ייעדר? זו הסוגיה העומדת במרכז 'מי בא למסיבה?' - ספר ילדים חדש פרי עטה של לימור שושן [27], אם חד הורית, גרושה, וגננת במקצועה. הספר המרגש והבוגר מביט בתופעת הגירושים דרך עיניו של הילד, ומתמודד עם פחדים ורגשי אשמה המתעוררים בהליך הגירושין.

יותר מ-30% מהנשואים בישראל מסתיימים בגירושין, ואחוז זה עולה משנה לשנה. מנתוני הביטוח הלאומי הוכפל מספר הילדים למשפחות חד הוריות בעשור האחרון. ספר הילדים 'מי בא למסיבה' הוא מאחד מספרי הילדים הבודדים המביט בתופעת הגירושין בטבעיות ובאומץ, ומתמודד אולי עם אחד הפחדים הגדולים של ילדים - מה יקרה אם ההורים יתגרשו?

הסופרת לימור שושן [27] מאשדוד, גננת במקצועה, חוותה אמהות מגיל צעיר וגירושין, והחליטה לכתוב את הספר שיתמודד עם השאלות של ילדים למשפחות שחוו גירושין. ההשראה לכתיבת הספר נחה על לימור שושן לאחר שפגשה בסופרת ורדה גנזך אשר ביקרה בגן בו עבדה שושן.

'מי בא למסיבה?' מספר על ילד להורים גרושים, ומתרחש בימים שלקראת מסיבת סוף שנה בגן. הילד הטעון רגשית בגלל גירושי הוריו, נזכר כיצד במסיבת סיום בשנה שעברה הוריו עוד היו נשואים, ושניהם נכחו בגן. הילד תוהה בינו לבין עצמו מה יקרה השנה ומי מהוריו יגיע עימו למסיבה.

לדבריה של שושן, מטרתו של הספר היא להעניק לילדים נקודת מבט רחבה ובוגרת יותר על מצב החיים של גירושין בין ההורים, הסתכלות שלא רואה במצב אסון, או תהליך שיש לילד איזושהי אחריות או אשמה.

לטענתה, חשיבותו של הספר היא אולי בכך שהנושא של ילדים להורים גרושים הוא נושא שלרוב לא מדברים עליו בגן הילדים, ולעיתים קרובות קיים מחסום וחשש של ההורים עצמם לעסוק בנושא יחד עם הילדים.

בתור גננת ואם חד הורית נחשפה לימור לנושא זה במלוא עוצמתו, וחוותה מקרוב את מצוקתם של הילדים בעקבות משברי גירושים. תקוותה של לימור שהספר יוכל להקל ולו במעט על הילד ועל הוריו.

שושן מסכמת ואומרת כי, במקרים רבים מרגיש הילד שהגירושין ישפיעו על אהבתם של הוריו כלפיו, או שאולי הוא 'אשם' באופן כזה או אחר בפרידה, אלה פחדים שכיחים ורווחים, והספר מנסה להתמודד איתם ולהפיג אותם'.


  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved