חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


טיפים למניעת מחלות חורף אצל ילדים

הדרכים להגנה יעילה להתמודדות עם מחלות החורף בקרב הילדים! כתבה – איזבל אטלן - רוקחת במכבי CARE. גם השנה סובלים הילדים שלנו מצינונים, מחלות ווירוסים, דווקא ההבדלים בטמפרטורות בין היום לערב, הופכים את ילדנו לרגישים יותר. אז כדי לחסוך את הביקורים במרפאות ולעזור לילדינו לעבור את החורף בשלום, ריכזנו עבורכם טיפים מנצחים:

החורף בישראל אומנם מבושש להגיע ואנחנו כנראה עומדים בפני שנת בצורת, הימים אומנם לא קרים במיוחד, אבל מחלות החורף הפוגעות מידי שנה בילדנו הרכים לא פוסחות עלינו השנה כמו בכל שנה גשומה אחרת.

מערכת החיסון פגיעה ורגישה, והילדים חשופים ופגיעים מפני וירוסים, וחיידקים הגורמים לשפעת, צינון, שיעול, ברונכיטיס ודלקות בדרכי הנשימה ועוד. חשוב ביותר לדאוג לחיזוק המערכת החיסונית, כך נוכל להימנע ממחלות שונות.

שתי הזרועות העיקריות של המערכת החיסונית הם Antibodies ו Lymphocytes [תאי דם לבנים], שלהם יש היכולת להתמודד עם תאים נגועים.

אז כדי לחסוך את הביקורים במרפאות ולעזור לילדינו לעבור את החורף בשלום, ריכזנו עבורכם 10 טיפים מנצחים:

1. כאשר הילדים מגיעים לגיל 4-5, מערכת החיסון שלהם כבר מחוזקת יותר והם יכולים להילחם במחלות ובחיידקים ובזיהומים עד אז כלומר לילדים עד גיל 4, כדאי לחסן בחיסון נגד שפעת.

מניעה של גורמי סיכון:
2. תזונה- מומלץ לשמור על תזונה מאוזנת ומגוונת, ובעיקר לצרוך פירות וירקות טריים העשירים בוויטמין C, הידוע בתרומתו למערכת החיסון, כדוגמת פירות הדר, עגבניות ופלפלים.

3. שתייה- מומלץ להקפיד על שתיית נוזלים מרובה כדי להשיב לגוף את הנוזלים שאיבד במקרה של חום וכדי להימנע מהתייבשות בעת שהייה במקום מחומם.

4. מרק חם- אין כמו מרק עוף וירקות על בסיס קבוע בבית לאורך כל העונה, המרק החם יחם את הגוף, יספק נוזלים ועשיר בויטמינים ומינרלים.

מומלץ להפגין מול הילדים את חשיבות המניה ויחד איתם לסגל הרגלים למניעת מחלות כמו:

5. לבוש- מומלץ להלביש את הילדים בלבוש חם ונעים, ולא יזיק לצרף גם זוג גרביים נוסף למקרה של יום גשום, לא להכביד מידי ע'מ לא לסרבל את תנועתם, שכן פעילות תוכל לסייע בחימום הגוף.

6. חשיבות ההיגיינה- שמירה על ההיגיינה הינה חיונית כדי להימנע מהדבקת יתר בני הבית ועל כן מומלץ להימנע משימוש משותף בכלי האוכל וכלי הרחצה, להקפיד על נטילת ידיים ולהשתדל להימנע מחשיפת המזון לעיטושים.

חלק ניכר ממחלות החורף עלולות להגיע ע'י העברת של פתגונים בדרכי הנשימה, לכן כדאי מאוד:

7. לאוורר את החדרים- בבית בגן, בבית הספר ובכל מקום בו אתם שוהים בחדרים סגורים בצפיפות עם ילדים אחרים, די בשיעול או עיטוש כדי להעביר וירוסים וחיידקים. לכן, גם אם הרוח נושבת קרירה, עדיין רצוי לפתוח מעט את החלון כדי לאוורר את החדר מהצטברות החיידקים ולמנוע הדבקה אפשרית.

8. כדאי להשלים את התזונה היום יומית בצריכה של תוספי מזון כגון: ויטמין C – מסייע בחיזוק המערכת החיסונית ובהגנה על הגוף מפני מחלות החורף. מולטי ויטמינים לילדים – מינונים של ויטמינים גבוהים ומספקים את ההנחיות יומיות, זמין בכל הצורות.

9. פרוביוטיקה- אלו חיידקים ידידותיים בעלי השפעות מיטיבות עם מערכת החיסון ומערכת העיכול. שילוב אבקה פרו ביוטית או מזון מועשר עשוי לתרום לחיזוק ההגנה החיסונית. בנוסף, אם כבר הילד נוטל אנטיביוטיקה, מומלץ לתת במקביל גם פרוביוטיקה שתשיב לגופו את החיידקים הטובים ותסייע לו להימנע מתופעות לוואי לא רצויות במערכת העיכול

10. מכשיר אדים- שימוש במכשיר בחדר בו שוהים הילדים עשוי לתרום להפחתת תחושת היובש האופיינית בעיקר ללילות הקרים וכן להקלה על תחושת הגודש באף.

ואחד לסיום:
11. ארון תרופות- מומלץ שיכלול מוצרים מבוקשים בחורף, כגון תרסיס מי מלח להקלה על גודש האף, תרופות לטיפול תומך לשם הקלה על תסמיני גודש בדרכי הנשימה, שיעול ונזלת שיעול וכן מדי חום.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved