חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


במערכת החינוך נותנים ריטלין למרות שזו תרופה המוגדרת כסם

את המשפט שבכותרת אומר ד'ר שי פינטוב, מומחה לרפואת ילדים שנאם בכנס באר שבע לשלום הילד שהתקיים בשבוע שעבר במסגרת אוניברסיטת בן-גוריון. ד'ר פינטוב טוען כי יש כיום שימוש יתר בריטלין ואין אבחון נכון בחלק מהמקרים. גם פרופ' בועז פורטר, מנהל ארצי לתחום רפואת ילדים במכבי שירותי בריאות, אמר בדיון זה כי מדובר בבעיה חברתית שהפכה לבעיה רפואית ועברה אל הטריטוריה של הרופאים.

'נוכח מגמת השילוב של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל, מערכת החינוך אינה מסוגלת להתמודד עם תלמידים אלו, ולעיתים קורה שמורה שמחזיקה ריטלין עבור תלמיד אחד, ידה קלה על ההדק להציע כדור כזה גם לתלמיד אחר'. כך טוען ד'ר שי פינטוב, מומחה לרפואת ילדים מהמסלול האקדמי של המכללה למינהל, במושב מיוחד אשר עסק בנושא בכנס באר שבע לשלום הילד, אשר נערך בשבוע שעבר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

לדברי ד'ר פינטוב, יש כיום שימוש יתר בריטלין ואין אבחון נכון בחלק מהמקרים. 'אין זה אומר שהשימוש בריטלין מיותר, אלא שניתן להפחית את השימוש בו. זוהי אוטופיה לחשוב שיש כיום אבחון נכון. יש להסתכל על הבעיה בגישה כוללנית יותר, כאשר צריך לגייס מערכות רבות נוספות- חינוכיות, חברתיות וגישות של טיפול אלטרנטיבי'.

פרופ' בועז פורטר, מנהל ארצי לתחום רפואת ילדים במכבי שירותי בריאות, אמר בדיון זה כי מדובר בבעיה חברתית שהפכה לבעיה רפואית ועברה אל הטריטוריה של הרופאים. 'יש להיזהר שלא לתייג ילדים אלה ולערוך אבחון יתר. צריך לראות בנושא זה תופעה ולא מחלה. יחד עם זאת, המחקרים מראים שטיפול תרופתי הוא היעיל ביותר לתחום זה ויש גם לזכור שריטלין היא תרופה אפקטיבית המסייעת בצורה משמעותית ולעיתים קרובות מצילה את שלומם ורווחתם של ילדים רבים, תוך הבטחת עתידם החינוכי. צריך לזכור כי לכל תרופה יש תופעות לוואי, אבל יש לשים את הדברים בפרופורציה. בעולם מתים יותר אנשים מתופעות לוואי של אקמול מאשר מתופעות לוואי של ריטלין'.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved