חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


פינת החי במרכז אורנית בפ'ת - חיות למען חולי סרטן

ב'עזר מציון' - החיות מגויסות לטיפול בילדים חולי סרטן לאחר יום ארוך של טיפולים קשים יש לאן לברוח. במרכז 'אורנית' שבפתח תקווה נמצאת נקודת האור של חולי סרטן רבים ברחבי הארץ- פינת חי אשר עומדת בתקני בריאות מחמירים שנועדו להבטיח את בריאות החולים במקום ומהווה עבורם מפלט משגרת יומם הקשה.

פינת החי, הנמצאת במרכז 'אורנית' המופעל ע'י עמותת 'עזר מציון' בפתח תקווה, מכילה מגוון רחב של בעלי חיים איתם יכולים המטופלים להשתעשע. מרכז 'אורנית' מהווה בית החלמה עבור חולי סרטן ומשפחותיהם המגיעים לטיפולים בבתי חולים במרכז, ומספק עבורם מגוון רחב של פעילויות שביניהן גולת הכותרת של המרכז- פינת החי הקיימת מזה שמונה שנים.

פינת החי של מרכז 'אורנית', היא המקום בו הופך המטופל למטפל- מבוגרים, ילדים ובני נוער מבלים מידי יום עם החיות, בליוויים של אנשי מקצוע המתמחים בטיפול בעזרת בעלי חיים, ומשחקים, מאכילים ומטפלים בחיות כאילו היו שלהם ממש, ושוכחים לרגע את כאבם ושיגרת יומם הקשה.

פינת החי עומדת בתקני בריאות קפדניים ומחמירים מאוד מפאת פגיעותה של המערכת החיסונית של המטופלים במחלה. תקנים אלו חדשניים ומציבים רף גבוה ואף אומצו על ידי משרד החינוך. בין הדרישות מתקיימות בדיקות רפואיות לכל החיות אחת לשבועיים על ידי וטרינר מוסמך.

גיא אלרם, מנהל פינת החי מוסיף: 'המטופלים מקבלים בפינת החי שקט נפשי ובריחה קטנה מהיותם חולים ומטופלים, העובדה כי הם יכולים להיות במגע ישיר עם החיות ולהכיר מטופלים נוספים, מקלה ולו במעט את כאבם, משמחת אותם ומהווה חלק חשוב מהאווירה החיובית שהצוות מנסה להנחיל במרכז'.

מגוון בעלי החיים הנמצאים בפינת החי הוא רחב, וכל מבקר המגיע אליה יוכל למצוא את החיה החביבה עליו: החל מאקווריומים מרהיבים עם דגים אקזוטיים, תוכים, שרקנים, ארנבים ואף עטלפים, וכלה בנחש גדול מימדים.

במרכז מעניקים למטופלים ולבני משפחתם בתקופת הטיפולים הקשה, תחושה של 'בית מחוץ לבית' ומעניקים להם חום, אהבה וטיפול מסור. כמו כן, במרכז 'אורנית' נמצא ופועל המאגר הלאומי הגדול במדינה לתרומות מח עצם.

מרכז 'אורנית' ופינת החי שבו, הינם חלק מפעילותה הענפה של עמותת 'עזר מציון' למען רווחת חולי הסרטן בארץ, המתווספת למגוון הפעולות הרחב שלה למען אוכלוסיית החולים והמוגבלים בישראל.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved