חיפוש באתר
חיפוש כתבות ומאמרים
       לארכיון כתבות
- חייזרים פשטו על מוזיאון הילדים הישראלי,חולון

- סיורים מודרכים במוזיאון הילדים הישראלי חולון 2010

- תערוכה אינטראקטיבית חדשה בשלוחת מוזיאון הילדים בחולון

- טיול בארגז הצעצועים ובגלריה לצעצועים במוזיאון הילדים הישראלי, חולון

- הזמנה לשקט - סיור ותערוכה בשפה אחרת

- דיאלוג בחשיכה בחולון 2010

- בוקר של כיף במרכז צעדים

- צעדים - מקום שאוהב קטנטנים

- תקופה רומית קדומה בעין יעל

- פארק כנרת- פארק אטרקציות לפעוטות, ילדים ובני נוער

- אבו קייק בירדן

- הפנינג בלונה פארק של עמק חפר


טיפים להעסקת הילדים במקלטים או במרחבים המוגנים

ילדים שלנו עסוקים הם ילדים רגועים! הישיבה הארוכה בחדר המוגן, הפסד ימי הלימודים, חוסר היכולת להיפגש עם חברים ובעיקר חוסר הוודאות והפחד, הופכים את חייהם של ילדי הדרום המופגז לכמעט בלתי נסבלים. לפניכם טיפים שיעזרו להורים להעסיק את הילדים במקלט ובחדר המוגן

בימים אלה של מלחמה בדרומה של הארץ מוצאים את עצמם הורים רבים בישובי הדרום, משוועים לרעיונות, שיעזרו להם להרגיע את הילדים ולהעביר את הזמן כמה שיותר בקלות ובשלווה.

אריק גביזון מנכ'ל רשת 'כפר השעשועים', מבקש להרגיע את ההורים ואף מציע מספר טיפים ורעיונות יצירתיים, שיעזרו להורים להעסיק את הילדים במצב המלחמתי הקשה אליו נקלענו.

* ילדים עסוקים הם ילדים רגועים זאת עובדה, ולכן יש להכין מערכת פעילויות יומית מסודרת ובה מגוון פעילויות בהן ניתן לעסוק במסגרת הביתית. ותתפלאו... יש דווקא הרבה כאלה- החל מפעילויות יצירה שונות, בישול במטבח ומשחקי קופסה מעניינים.

* עודדו את הילדים להביע את רגשותיהם על המצב באמצעות ציור. לאחר שהציור הושלם שוחחו עם הילדים על מה שציירו ונסו להבין מהם רגשותיהם ומה הפחדים שעלו בציור.

* גם אם אינכם מוכשרים ביצירות והינכם בעלי ידיים שמאליות איספו כל מיני גרוטאות, קופסאות ישנות של מוצרים רגע לפני שהם נזרקים לפח, הצטיידו במעט דבק וחיזרו לשעה קלה לימי הגן וצרו יצירות תלת ממדיות מגרוטאות. פעילות לא יקרה, מענגת וכמובן שגם תורמת לאיכות הסביבה.

* זוהי שעתם היפה של משחקי הקופסא הישנים והטובים. הוציאו מהארון את כל המשחקים הקלאסיים- מונופול, סולמות וחבלים, דמקה, קלפים וכל משחק אחר שיגרום לכם ולילדים הנאה, שבו על הרצפה ושחקו עם הילדים. אין כל ספק שמשחק משפחתי מהנה ישכיח ולו לשעה קלה את הנעשה בחוץ.

* הפעילו את הילדים במטבח- ארגנו תחרות סטייל 'קרב סכינים' והכינו יחד ארוחה משותפת. זהו גם הזמן לשבת לארוחה משפחתית מושקעת, דבר שלא כולם מגיעים אליו בימים כתיקונם.

* הכריזו על שעת התעמלות משפחתית. בחרו מבין הילדים מדריך ותנו לו להעביר תרגילי התעמלות מצחיקים. דרך מצוינת להעלות את המורל המשפחתי.

* הקשבה למוסיקה בשילוב ריקודים הינה דרך מצוינת להעביר את הזמן בכיף. הודיעו על תחרות משפחתית של 'כוכב נולד' והתחילו להשתולל ולהוציא מרץ.

* הקפידו על מינון מבוקר של צפייה בטלביזיה ובעיקר של חדשות. תנו לילדים שעה של שקט מהמצב הקשה בו כולם נתונים. [ולכל צרה שלא תבוא השאירו את הרדיו שדולק על הגל השקט].

ושנזכה כולנו לימים טובים ובטוחים יותר.

  הדפס          שלח לחבר        ילדים

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  אודות
תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות |  שמות  |  פרסום באתר  |  כתוב לנו  |  שלח ידיעה ל"מה חדש"  |  RSS |  לימודים |  אינדקס
כל הזכויות שמורות: ילדים שלי  /  אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ  /  מפ"מ Copyright © 2005 www.yeladim-sheli.co.il  All rights reserved